Trwa ładowanie...

Zamalują bluzgi na praskich murach. Ty też możesz dołączyć

"Bądź z nami między godz. 11.00 a 14.00"

Zamalują bluzgi na praskich murach. Ty też możesz dołączyć
d39x35z
d39x35z

- Mamy dość swastyk i napisów "k..." na naszych murach. W czwartek likwidujemy wulgarne graffiti na Pradze Północ. Chcesz pomóc? Bądź z nami między godz. 11.00 a 14.00 - poinformowali społecznicy z kampanii Hejtstop.

Organizatorzy będą mieli dla ochotników farby i rękawice ochronne. Wulgaryzmy będą zamalowywane na domach przy - 11 Listopada 30, 11 Listopada 28, Ratuszowej 10, Jagiellońskiej 46 oraz na murze Szpitala Praskiego od strony Panieńskiej i ul. Jasieńskiego.

O wulgaryzmach i rasistowskich hasłach na warszawskich ścianach oraz akcjach HejtStopu pisaliśmy wielokrotnie. Ostatnio przy okazji napisów, jakie pojawiły się przy Nowym Świecie 23/25 , w Pasażu Italia, gdzie znajduje się Punkt Info dla Migrantów. Nieznani sprawcy przyozdobili pasaż nienawistnymi napisami i znakami takimi jak: White Power, Białego Nowego Roku i krzyżami celtyckimi. Gdy HejtStop je zamalował, pojawiły się następne , o wiele groźniejsze: "Potniemy was", "Zaj...my was lewackie k...y", "White Power" ("Biała Siła"), "Biała Warszawa", "Białe Śródmieście", "White Pride" ("Biała duma"), a nawet... "SS".

Takie napisy spotkać można w całej Warszawie. Czasem na świeżo zamalowanych już następnego dnia pojawiają się kolejne. Możemy i powinniśmy to zmienić. Hejtstop wyjaśnia jak to zrobić: Jeśli chcemy usunąć taki napis, musimy najpierw ustalić właściciela budynku i poprosić go o zgodę na zamalowanie. Należy też zakupić odpowiednie farby i pędzle. Można też zaprosić znajomych lub poinformować o tym mieszkańców. Czasem taka akcja ma charakter integracyjny. Dokładny opis jak i czym zamalowywać napisy, znajdziemy na stronach HejtStopu .

d39x35z

Możemy to robić indywidualnie lub w ramach hejtstopowej kampanii. Warto wówczas zarejestrować taką akcję. Formularz zgłoszeniowy znajdziemy tutaj .

- Usuńmy nienawiść z murów i ścian naszego miasta - prosi HejtStop. WawaLove.pl dołącza do tego apelu.

d39x35z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39x35z
Więcej tematów