Trwa ładowanie...

Za darmo: Warsztaty kaligrafii chińskiej w Łazienkach

Kaligrafię w Chinach stawia się na równi z innymi dziedzinami sztuki, dlatego granice między malarstwem, poezją, a kaligrafią często się zacierają

Za darmo: Warsztaty kaligrafii chińskiej w Łazienkach
d4aabyr
d4aabyr

W najbliższą sobotę 10 sierpnia 2013 r., w ramach Festiwalu Lampionów Chińskich , w Muzeum Łazienki Królewskie odbędą się warsztaty kaligrafii chińskiej. Zajęcia będą miały miejsce w Ermitażu, w godz.: 15.00 – 17.00. Kolejne warsztaty przewidziane są na 31 sierpnia 2013 r. Podczas zajęć, goście Muzeum będą mieli okazję nie tylko poznać tajniki kaligrafii chińskiej, lecz także samodzielnie spróbować tej wyjątkowej sztuki. Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł również otrzymać niezwykłą pamiątkę - wykaligrafowane na specjalnym papierze ryżowym swoje imię.

Kaligrafię w Chinach stawia się na równi z innymi dziedzinami sztuki, dlatego granice między malarstwem, poezją, a kaligrafią często się zacierają. Sztukę chińskiego pisania praktykuje się przy pomocy tzw. czterech skarbów. Są to: kawałek suchego tuszu, wilgotny kamień, o który pociera się tusz, pędzelek oraz papier ryżowy. Kaligrafia to nie tylko tworzenie pięknych kształtów, ale przede wszystkim proces, w który zaangażowane jest całe ciało i umysł - ćwiczenia te korzystnie wpływają na rozwój psychiczny i na dobre samopoczucie.

Warsztaty poprowadzą mistrzowie: Xie Tingting, Piotr Osuch, Michał Wąsowski i Monika Wąsowska.

Wstęp wolny.

d4aabyr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aabyr
Więcej tematów