Trwa ładowanie...

Za darmo: Nurkowy piknik w Parku Cietrzewia

Nurkowanie w Warszawie zdaje się być niemożliwe, a jednak jest całkiem realne!

Za darmo: Nurkowy piknik w Parku Cietrzewia
d3umqai
d3umqai

W najbliższą sobotę, 12 października, będzie można się przekonać, że w Warszawie da się nurkować! Wydarzenie "Ruszaj się pod wodą w Warszawie" to nurkowy piknik pod gołym niebem w jednej z najbardziej malowniczych dzielnic Warszawy - Włochy.

Nurkowanie w Warszawie zdaje się być niemożliwe, a jednak jest całkiem realne co już nie raz udało nam się udowodnić! W gliniance Cietrzewia nurkowie GEPN zrealizowali rekonesans w sierpniu 2012, a w maju 2013 odbyło się tam podwodne sprzątanie akwenu. Podczas wydarzenia "Ruszaj się pod wodą w Warszawie" chcemy zaprezentować zgromadzonym mieszkańcom różnorodny* sprzęt nurkowy, ponadto odbędzie się prelekcja na temat nurkowania. Będzie także możliwość porozmawiania z instruktorami nurkowania* - mówią organizatorzy, Grupa Eksplorująca Podwarszawskie Nurkowiska.

W planie są również zawody w nawigacji podwodnej "na sucho", czyli bez konieczności wchodzenia do wody, lecz z głową przykrytą ręcznikiem, aby poruszać się tylko według wskazań kompasu. Do wygrania będą karnety na tzw. intro nurkowe, czyli pierwszą lekcję kursu nurkowania do wykorzystania na bezpiecznych wodach jednego z warszawskich basenów.

Podczas akcji "Ruszaj się pod wodą w Warszawie" nie może oczywiście zabraknąć nurkowania. Mamy zgodę burmistrza dzielnicy oraz wydziału ochrony środowiska i każdy certyfikowany nurek będzie miał niecodzienną możliwość zakosztowania nurkowania w Warszawie.

d3umqai

Akcja "Ruszaj się pod wodą w Warszawie" ma na celu zaprezentowanie nurkowania jako sportu, który może uprawiać niemalże każdy i niemalże wszędzie. Organizatorzy chcą pokazać, że nurkowanie wcale nie jest sportem drogim czy niebezpiecznym. Nurkowanie jest dla każdego i to właśnie chcemy udowodnić - mówią.

12 października 2013. Start: 10:00;
Miejsce: Park Cietrzewia, mapa: http://goo.gl/maps/UsId5 [parking od ul. Zbocze]
Wstęp wolny

d3umqai
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3umqai
Więcej tematów