Trwa ładowanie...

Za darmo: Mała Brazylia

Bogata kultura brazylijska zawitała do Warszawy

Za darmo: Mała Brazylia
d28fhzg
d28fhzg

Mała Brazylia to projekt, którego celem jest zaprezentowanie kultury brazylijskiej w sposób umożliwiający uczestnikom projektu „zanurzenie” się w niej, a nie tylko oglądanie i podziwianie. Realizowany na kilku płaszczyznach równolegle: w formie zajęć cyklicznych, warsztatów oraz imprez okolicznościowych (festiwale, parady, imprezy plenerowe, itp.) i adresowany do wszystkich grup wiekowych; dzieci, młodzieży, dorosłych, a także osób starszych.

Mała Brazylia rusza 23 marca, w sobotę. Tego dnia już od rana będzie można wziąć udział w przeróżnych warsztatach i zajęciach. W programie m.in.:
- Capoeira – dla rodziców z małymi dziećmi (do 5-go roku życia), dzieci (od 5-go roku życia), młodzieży i dorosłych
- Samba – dla dzieci, młodzieży, dorosłych, a także dedykowana grupa dla seniorów
- Afro Brasil – dla dzieci, młodzieży i dorosłych
- Folklorystyczne tańce brazylijskie – Danca do Coco, Miranda, Frevo
- zajęcia językowe – język portugalski w wersji brazylijskiej
- warsztaty muzyczne oraz kulinarne
- pokazy filmowe

* Centrum Kultury Brazylijskiej*chce od kwietnia udostępnić Salę Brazylijską – dostępną na co dzień dla wszystkich chętnych (bezpłatnie). Będzie się w niej mieścić biblioteka i mini-czytelnia z ciekawym zbiorem książek na temat Brazylii, także inne materiały dotyczące tego wspaniałego kraju.

d28fhzg

Wszyscy instruktorzy i animatorzy Małej Brazylii są pochodzenia brazylijskiego, od lat mieszkają jednak w Polsce dzięki czemu doskonale znają polski język. To również fachowcy z wieloletnim doświadczeniem, pasjonaci swoich dyscyplin, niejednokrotnie twórcy autorskich programów, jak np. zajęcia Capoeiry dla dzieci (rodziny z dziećmi od 2 roku życia oraz dedykowane zajęcia dla dzieci w wieku od 5 roku życia) czy zajęcia Samby dedykowane dla seniorów.

Ideą jest stworzenie miejsca dostępnego dla wszystkich chętnych, niezależnie od wieku.

Najbliższa sobota w Wawrze zapowiada się w ogóle interesująco: W ramach Dnia Otwartego w „Wawerskiej Strefie Kultury” przy Żegańskiej 1a swoją ofertę zaprezentują artyści działający w WSK. Zaplanowano kilkanaście różnorodnych pokazów, wystaw i warsztatów, które odbędą się od godz. 14.00 do 18.00. Nie zabraknie wystaw malarskich, warsztatów plastycznych i fotograficznych, improwizacji artystycznych, kiermaszów rękodzieła, przedstawień teatralnych. Zostanie też otwarta tzw. wymienialnia, gdzie będzie można wymienić się książką, płytą, czy ubraniem. Dla miłośników aktywności fizycznej przygotowano pokaz japońskich ćwiczeń relaksacyjnych i masażu, a dla maluchów powstanie specjalny kącik zabaw.

Mała Brazylia
ul. Żegańska 21 (Wawer)
23 marca (sobota), od godz. 11.00

d28fhzg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28fhzg
Więcej tematów