Trwa ładowanie...

Za darmo: "Lekarz mimo woli" w Teatrze XL

Molierowska komedia nad Wisłą. Wystarczy przyjść! [WIDEO]

Za darmo: "Lekarz mimo woli" w Teatrze XL
d3gys0u
d3gys0u

Darmowe, plenerowe spektakle teatralne szybko podbiły serca warszawskiej publiczności, trudno się zresztą temu dziwić. Ciepły wieczór, leżaki, zachód słońca nad Wisłą i niezapomniany klimat teatru zachęcają do wyjścia z domu. Tym razem Pomost 511 zaprosił do siebie Teatr XL z komedią, która - jeśli wierzyć opisom - zawładnie naszymi sercami. *Wstęp na spektakl wolny. *

Teatr XL to najmłodszy Teatr repertuarowy w stolicy. Jego jest odświeżenie wizerunku teatru, począwszy od przestrzeni teatralnej po repertuar i atmosferę. Jak czytamy w opisie, teatr ten to "charyzma, młodość i siła, które rozkochały w sobie już niejednego widza".

"Lekarz mimo woli" to komedią molierowska: śmieszna i zarazem straszna. Opowiada przewrotną historię Sganarella utracjusza i lekkoducha, który wplątany zostaje w medyczno-miłosną intrygę, gdy córka możnego Panna zapada na nieznaną, tajemniczą chorobę na skutek której traci mowę. Wielu medyków próbowało ją uleczyć, ale zupełnie bezskutecznie. Jak wieść niesie na skraju lasu żyje wybitny uzdrowiciel, który w wielu beznadziejnych przypadkach pomógł chorym w pełni ozdrowieć. Tym właśnie wielkim konowałem, przez zbieg okoliczności, zostaje Sganarell, który z medycyną nie ma wiele wspólnego.Co wydarzy się dalej? Warto przyjść i przekonać się samemu.

"Lekarz mimo woli" w Teatrze XL
Pomost 511, Bulwar Flotylli Wiślanej (przy Pomniku Sapera)
12 sierpnia, godz. 20.30

d3gys0u

Jak potrafią się bawić warszawiacy w Pomoście 511, możecie zobaczyć na filmie poniżej (Nauka tańców warszawskich z Teatrem Pijana Sypialnia).

d3gys0u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gys0u
Więcej tematów