Trwa ładowanie...

Za darmo: Koncert Staśka Wielanka i Kapeli Warszawskiej

Noc z warszawskimi szlagierami w Parku Skaryszewskim

Za darmo: Koncert Staśka Wielanka i Kapeli Warszawskiej
d2nawdz
d2nawdz

W najbliższą sobotę czeka nas noc z warszawskimi szlagierami i tradycyjna potańcówka!16 sierpnia 2014 roku o godzinie 18:00 w Muszli Koncertowej w Parku Skaryszewskim im.I.J.Paderewskiego wystąpi Stasiek Wielanek i Kapela Warszawska.* Wstęp wolny.*

Stanisław Wielanek uznawany jest za wybitnego wokalistę, kolekcjonera wszystkiego, co związane z Warszawą - mówią organizatorzy - To znakomity felietonista i kompozytor, a też menager, bard stolicy. Ten tytuł przejął po nieżyjącym od 42 lat legendarnym Stanisławie Grzesiuku. Obaj pochodzą z Czerniakowa, a mianowicie z Sielc.

Całe życie Staśka Wielanka zapełnił folklor warszawski. W 1970 r. założył Kapelę Czerniakowską, którą kierował przez trzynaście lat. Artysta występował wielu krajach świata, zapraszany przez wszechobecnych rodaków stęsknionych za polską muzyką lat ich młodości. O swoich utworach zwykł mówić, iż są najmocniej warszawskie z warszawskich.

d2nawdz

Zespół Kapela Warszawska stanowił kontynuację tradycyjnych orkiestr podwórkowych oraz Kapeli Czerniakowskiej. Podstawą repertuaru był folklor miejski (nie tylko Warszawy, lecz także m.in. Lwowa). Kapela grała także utwory wojenne, okupacyjne, legionowe, więzienne, szmoncesy, rubaszne przyśpiewki, jak również autorskie utwory Wielanka oraz kompozycje innych autorów, takich jak np. Antoni Kopff, Jacek Szczygieł do tekstów Tadeusza Drozdy, Henryka Kotarskiego, Włodzimierza Patuszyńskiego.

Skład Kapeli:

Stanisław Wielanek - akordeon, śpiew, kierownik artystyczny,
Rafał Szpotakowski - skrzypce,
Leszek Krzywiec - gitara,
Jerzy Kopiński - kontrabas,
Maria Janicka-Brzozowska - śpiew

d2nawdz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nawdz
Więcej tematów