Trwa ładowanie...

Za darmo: Kino letnie w samym sercu Warszawy

Na warszawiaków czeka aż osiem darmowych projekcji

Za darmo: Kino letnie w samym sercu Warszawy
dd5zxvt
dd5zxvt

Biografie słynnych muzyków, filmy taneczne oraz kultowe filmy muzyczne autorstwa znakomitych reżyserów - to wszystko czeka na widzów letniego kina, organizowanego na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego przy ulicy Nowy Świat 6/12. W najbliższą niedzielę rusza tam przegląd filmowy, który potrwa aż do 4 września. Wstęp na wszystkie seanse wolny

Tegoroczną, kolejną już edycję kina letniego rozpocznie projekcja przejmującego dokumentu Wima Wendersa „Buena Vista Social Club”, poświęconego grupie wiekowych muzyków kubańskich, którzy przed wieloma laty grywali koncerty w hawańskim klubie. Momentem kulminacyjnym filmu jest fantastyczny koncert weteranów w nowojorskiej Carnegie Hall.

W kolejną niedzielę – 24 lipca – zostanie zaprezentowany najsłynniejszy film Carlosa Saury „Tango”, w którym reżyser oddaje hołd jednemu z najbardziej kultowych i charakterystycznych tańców świata. W programie przeglądu znalazły się również filmy: „Idol”, w reż. Dana Fogelmana z Alem Pacino w roli głównej oraz dokument Liana Lunsona “Leonard Cohen: I’m Your man”, który jest szczerym i intymnym portretem tego wyjątkowego artysty. Klubowe nocne życie Berlina zostanie zaprezentowane w niezwykle rytmicznym filmie Hannesa Stöhra „Berlin Calling”.

Dla widzów przygotowano również niezwykły wizualny pokaz filmu „Rize” w reż. Davida La Chapelle, a także wyjątkowo interesujący dokument Clinta Eastwooda „Piano Blues” z unikatowymi wywiadami, jakich reżyserowi udzielili: Ray Charles, Dave Brubeck, dr John i Marcia Ball. Seansem zamykającym przegląd będzie biograficzna opowieść o życiu Ludwiga van Beethovena „Wieczna miłość”, w reż. Bernarda Rose.

dd5zxvt

Pokazy filmów odbywać się będą w każdą niedzielę od 17 lipca do 4 września. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny. W przypadku złych warunków atmosferycznych, projekcje zostaną przeniesione do Kina KC.

Kalendarz projekcji:
17.07 | 21:30 Buena Vista Social Club, reż. Wim Wenders
24.07 | 21:30 Tango, reż. Carlos Saura
31.07 | 21:30 Idol, reż. Dan Fogelman
07.08 | 21:30 Leonard Cohen: I’m Your man, reż. Lian Lunson
14.08 | 21:30 Berlin Calling, reż. Hannes Stohr
21.08 | 21:30 Piano Blues, reż. Clint Eastwood
28.08 | 21:30 Rize, reż. David La Chapelle
04.09 | 21:30 Wieczna miłość, reż. Bernard Rose

dd5zxvt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd5zxvt
Więcej tematów