Trwa ładowanie...

Za darmo: Festiwal Kolorów!

Jedno z najważniejszych i zarazem najradośniejszych świąt indyjskich w marcu w Warszawie!

Za darmo: Festiwal Kolorów!
d1fyo5g
d1fyo5g

Imprez, podczas których wszyscy radośnie obsypują się kolorowymi proszkami, odbywa się ostatnio całkiem sporo, w różnych terminach. Tymczasem wedle tradycji indyjskiej takie wydarzenie ma miejsce tylko raz do roku, podczas święta Holi.

Czym jest Holi ?

Jest to jedno z najważniejszych i zarazem najradośniejszych świąt w Indiach . Celebrowane jest w całym kraju jak również wśród indyjskiej społeczności na całym świecie. Nazywane jest również Festiwalem Kolorów, ponieważ ciesząc się z nadejścia wiosny ludzie obsypują się z euforią kolorowymi proszkami i oblewają wodą, życząc sobie ,,Happy Holi".

d1fyo5g

Indyjsko-Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury (IPCC) oraz Okęcka Sala Widowiskowa (Dom Kultury Włochy ) zaprasza na obchody święta HOLI w Warszawie. Impreza odbędzie się w niedzielę 23 marca 2014 r.

W programie - poza zabawą polegającą na posypywaniu się kolorowymi proszkami gulaal - przewiduje się wiele atrakcji. Będą pokazy tańców indyjskich w wykonaniu zespołów: MOHINI, NATYALAYA, MOH LENA, CHAMELI, NATARANG oraz uczniów Szkoły Tańców Indyjskich MOHINI. Wysłuchamy koncertu klasycznej muzyki północno-indyjskiej w wykonaniu Barta Pałygi (sarangi) oraz Piotra Malca (tabla). Obejrzeć będzie można wystawę fotografii z Indii autorstwa Jerzego Durslewicza oraz Alicji Krusenstern. Tatuaże z henny wykonywać będzie Mehendi Masala . Jedzenie serwować będzie restauracja Namaste India. Stoisko z indyjskimi artykułami poprowadzi Radha Shop. Z kolei na stoisku polsko-indyjskiej fundacji Aravindam zobaczymy rękodzieło wykonane przez indyjskie kobiety. Do tego mini warsztaty plastyczne i stoisko dla dzieci (ADDA) i zabawa taneczna!

Kiedy: *23 marca 2014, godz. 18:30
*
Gdzie:
Okęcka Sala Widowiskowa Domu Kultury Włochy, ul. 1 sierpnia 36a

WSTĘP WOLNY!

link do wydarzenia

d1fyo5g
d1fyo5g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fyo5g
Więcej tematów