Trwa ładowanie...

Za darmo: Festiwal Filmowy CINEMAFORUM

Święto kina niezależnego 12-16 listopada w Kinotece

Za darmo: Festiwal Filmowy CINEMAFORUM
d2r440h
d2r440h

Jeden z najważniejszych festiwali w Polsce, poświęcony młodemu kinu autorskiemu. Najlepsze filmy fabularne z całego świata, premierowe pokazy, prezentacja filmów nominowanych do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego. Poznaj oblicze współczesnego kina podczas CINEMAFORUM. 12-16 listopada w Kinotece!

Już po raz 13. odbędzie się w Warszawie CINEMAFORUM - międzynarodowa, uznana impreza filmowa, prezentująca widzom najbardziej interesujące propozycje światowego kina niezależnego. Wstęp na wszystkie seanse jest darmowy.

W ramach Międzynarodowego Konkursu Głównego zostaną zaprezentowane zarówno etiudy studenckie, jak i profesjonalne filmy pełnometrażowe. Wszystkie produkcje spełniają jednak kluczowe kryterium konkursu – są całkowicie niekomercyjne. W jury zasiądą m. in. reżyser, scenarzysta Janusz Zaorski(Przewodniczący jury), aktorka filmowa i teatralna Małgorzata Buczkowska,orazoperator filmowy, reżyser Marcin Koszałka.

d2r440h

Podczas festiwalu odbędą się także pokazy filmów nominowanych do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – najważniejszego wyróżnienia przyznawanego polskim produkcjom niezależnym. OFFowa Akademia Filmowa dokona podsumowania dorobku młodego kina i wyłoni najzdolniejszych artystów i najlepsze filmy powstałe w ciągu ubiegłego roku. W tym roku
w gronie OFFowej Akademii Filmowej swój udział potwierdzili: reżyser Adrian Panek, aktor Wojtek Solarz, dziennikarka filmowa Anna Wróblewska, montażysta filmowy Rafał Listopad, operator filmowy Andrzej Wolf oraz filmoznawca Marcin Adamczak.

CINEMAFORUM to jednak nie tylko konkursy filmowy, ale także wydarzenie ukazujące wielowymiarowość zjawiska, które określa się mianem kina niezależnego i tego, jak kształtuje się w poszczególnych częściach świata. Festiwalowi będą towarzyszyły wystawy, spotkania z przedstawicielami zagranicznych festiwali partnerskich oraz wydarzenia specjalne i debaty. W tym roku, obok warsztatów filmowych, zostaną przygotowane – we współpracy z Akademią Fotografii – warsztaty fotograficzne.

Szczegółowe informacje na stronie www.cinemaforum.pl .

d2r440h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r440h
Więcej tematów