Trwa ładowanie...

Za darmo: Dziś kolejny spektakl z cyklu "Teatr na leżakach"

O godzinie 19:30, na placu przed CH Arkadia, będzie można zobaczyć „Wodewil Warszawski”, czyli muzyczne widowisko z udziałem aktorów, wokalistów, tancerzy i muzyków.

Za darmo: Dziś kolejny spektakl z cyklu "Teatr na leżakach"
dwhwfix
dwhwfix

W tym teatrze obowiązują zasady lata: krótkie spodenki, klapki i napoje chłodzące. W ubiegłych latach spektakle gromadziły setki widzów. Na wszystkie przedstawienia - przez całe lato - wstęp wolny. Dziś aktorzy teatru Pijana Sypialnia zagrają "Wodewil Warszawski" na placu przed CH Arkadia. Zabierzcie ze sobą koce i podziwiajcie to wyjątkowe widowisko.

Jak tłumaczy Sławek Narloch, dyrektor Teatru Pijana Sypialnia, jeden z pomysłodawców "leżaków": - Chyba nikt z nas nie spodziewał się tak wielkiej popularności. Trzy lata temu niewiele osób wierzyło w teatr podany w piknikowych, wakacyjnych warunkach. Dzisiaj cykl ma swoich fanów w całym kraju. Co roku włączamy w wydarzenie nowe spektakle. Wybierając się na przedstawienie warto pamiętać, żeby zabrać ze sobą koc i przyjść trochę wcześniej, żeby zarezerwować dobre miejsce.

Tegoroczny cykl otworzą dwa spektakle. W czwartek w Cudzie nad Wisłą o godzinie 20.30 artyści Teatru Pijana Sypialnia zaprezentowali swoje najnowsze przedstawienie – „Latarnik”, które zostało znakomicie przyjęte przez licznie zgromadzoną publiczność. Wspomniana sztuka to abstrakcyjny kabaret muzyczny, którego scenariusz powstał w oparciu o teksty Henryka Sienkiewicza. Na scenie oprócz tytułowego latarnika pojawią się: Staś i Nel, słoń, Andrzej Kmicic, Janko Muzykant i Zagłoba. Nie zabraknie muzyki na żywo.

"Wodewil Warszawski"

W niedzielę „Teatr na leżakach” przenosi się na trawnik znajdujący się przy al. Jana Pawła II 82 na warszawskim Muranowie.
O godzinie 19:30 będzie można zobaczyć „Wodewil Warszawski”, czyli muzyczne widowisko z udziałem aktorów, wokalistów, tancerzy i muzyków. Spektakl przenosi nas w czasy przedwojennej stolicy, w której życie towarzyskie toczy się w teatrzykach ogródkowych.

Narloch: - "Wodewil Warszawski”, to spektakl, na który przychodzą całe rodziny. Najmłodsi widzowie zafascynowani są galerią dziwnych postaci, które pojawiają się na scenie, najstarsi ze wzruszeniem słuchają przedwojennych melodii.

dwhwfix

Lato z Teatrem pijana Sypialnia

„Teatr na leżakach” będzie trwał przez całe lato. Spektakle grane będą w m.in. w Plażowej, Cudzie nad Wisłą i na trawniku na Muranowie. 10 września odbędzie się finał letniej akcji - premiera „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, w którym weźmie udział ponad 100 artystów – aktorzy i muzycy Teatru Pijana Sypialnia oraz tancerze zespołu „Woda na młyn”.

Teatr Pijana Sypialnia to największy teatr niezależny w kraju. Został stworzony przez aktorów, muzyków, śpiewaków i tancerzy – młodych artystów, którzy o teatrze myślą niestandardowo. Ich widowiska wyróżnia połączenie aktorstwa z wielogłosowym śpiewem, tańcem i muzyką na żywo. Setki widzów na każdym spektaklu i uznanie krytyków teatralnych, to zasługa oryginalnego repertuaru. Odkopują zakurzone teksty, melodie i miksują je z popkulturą. Nazywa się ich „teatrem vintage”. Grają w tradycyjnych salach teatralnych, ale znani są z występów w zaskakujących miejscach. Można ich spotkać w kawiarniach, na ulicy, w parkach, a nawet… w barach mlecznych.

Teatr Pijana Sypialnia nie posiada stałej siedziby, artyści sami mówią o sobie, że "swoją siedzibę mają na Facebooku". Szukajcie ich zatem w tym miejscu.

dwhwfix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwhwfix
Więcej tematów