Trwa ładowanie...

ZA DARMO: 14 lipca Francja zawita do Warszawy

Z okazji narodowego święta Francji na Saskiej Kępie powstanie francuskie miasteczko z wieloma atrakcjami dla całej rodziny.

ZA DARMO: 14 lipca Francja zawita do Warszawy
d2t7eqm
d2t7eqm

Dzień 14 lipca jest hucznie obchodzony nad Sekwaną. Odbywają się wtedy liczne festyny, parady i zabawy we wszystkich miastach. W Warszawie też będzie można poczuć atmosferę tego francuskiego święta. Wystarczy 14 lipca przyjść na ulicę Francuską, gdzie od 12.00 do 22.00 będzie można poznać Francję we wszystkich jej odsłonach.Odwiedzający będą mogli skosztować regionalnych przysmaków oraz dobrać do nich najlepsze wina. Pomogą w tym eksperci, którzy opowiedzą również o sposobie produkcji i zasadach leżakowania tego trunku.

Miłośnicy rozrywek sportowych będą mogli spróbować swoich sił w grze w boule, która jest ulubionym zajęciem mieszkańców południa Francji, a także nauczyć się mistrzowskich odbić w grze w golfa. Dla fanów piłki nożnej szykujemy stoły do gry w piłkarzyki, a na zmęczonych sportowymi atrakcjami czekać będą leżaki i pufy. Szereg atrakcji przygotowanych zostanie dla najmłodszych, w tym malowanie twarzy, konkursy z nagrodami, multimedialne gry i zabawy. Cały dzień będzie towarzyszyć nam francuska muzyka i dźwięki akordeonu przeplatane największymi przebojami piosenki francuskiej.**

Wzdłuż ulicy będą przygotowane specjalnie stoiska firm francuskich obecnych w Polsce. Powstanie pawilon multimedialny, gdzie prezentowane będą technologiczne nowinki z dziedziny telekomunikacji i rozwiązań informatycznych. Będzie można wirtualnie przymierzyć koszulki różnych reprezentacji piłkarskich w multimedialnym lustrze, spróbować swych sił w interaktywnych grach sportowych na wielkich ekranach, czy zobaczyć jak wygląda świat w telewizorach 3D. Fundacja Orange szykuje animacje dla dzieci, wyplatanie koszyków i konkursy, w których do zdobycia będą maskotki serca i rozumu. Z ich dużymi wersjami, przechadzającymi się po ulicy, każdy będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Fani motoryzacji będą mogli obejrzeć najnowsze modele francuskich marek i przejechać się samochodem elektrycznym, który specjalnie przyjedzie na ul. Francuską.

d2t7eqm

Na scenie przez cały dzień odbywać się będą liczne pokazy i animacje. Pokażemy jak gotować francuskie potrawy, powiemy o francuskich tradycjach i obchodach 14 lipca we Francji, a także będziemy przygotowywać specjalne energetyczne koktajle. Na scenie odbędą się liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla dzieci i dorosłych. Do wygrania: francuskie produkty kulinarne, gadżety firm francuskich, kosmetyki, bony na zakupy, maskotki i wiele innych.

Pod wieczór rozpocznie się uliczna zabawa taneczna w rytmie francuskich i międzynarodowych przebojów, która tak jak na tradycyjnych francuskich zabawach organizowanych tego dnia w miastach i miasteczkach, przyciągnie na parkiet wszystkich sympatyków dobrej zabawy niezależnie od wieku.

rancją.

d2t7eqm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t7eqm
Więcej tematów