Trwa ładowanie...

Z Alaski do Meksyku. Rowerem przez Amerykę

Pokaz slajdów w Sklepie Podróżnika

Z Alaski do Meksyku. Rowerem przez Amerykę
d1x1h3y
d1x1h3y

Jutro spotkanie z Piotrem Strzeżyszem, który opowie o trzech rowerowych wyprawach do Ameryki Północnej. Będziemy mogli posłuchać o przypadkowych spotkaniach z najdziwniejszymi ludźmi, o przygodach z dzikimi zwierzętami, o samotnym pokonywaniu ogromnych przestrzeni w Jukonie i Kolumbii Brytyjskiej oraz o stylu życia, z jakim Piotr zetknął się w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku.

Minimalistyczny styl podróżowania wymuszał noclegi w najróżniejszych miejscach, nie zawsze miłych i przyjemnych, ale pociągał też za sobą przypadkowość spotkań i zdarzeń, które nie raz okazywały się jednymi z najprzyjemniejszych momentów w podróży.

Piotr Strzeżysz na rowerze odwiedził kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach. Nie ma szczególnie ulubionych kierunków, zazwyczaj są to miejsca odosobnione, często trudno dostępne, położone wysoko w górach, albo daleko na północy. Zazwyczaj podróżuje sam, co daje poczucie niezależności i szeroko pojętej wolności. Autor książek Campa w sakwach i Makaron w sakwach, opisujących rowerowe wyjazdy do Tybetu oraz przez obie Ameryki. Swoje podróże opisuje na stronie www.onthebike.pl .

d1x1h3y

Sklep Podróżnika,*ul. Grójecka 46/50 19 lutego, środa, godz. 19:30 wstęp wolny*d1x1h3y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x1h3y
Więcej tematów