Trwa ładowanie...

XXI Finał WOŚP odbędzie się w Warszawie!

"Dla ratowania dzieci i godnej opieki medycznej seniorów".

XXI Finał WOŚP odbędzie się w Warszawie!
d4hpgz4
d4hpgz4

120 tys. wolontariuszy ma wziąć udział w XXI Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał został zaplanowany na 13 stycznia i odbędzie się w Warszawie. Impreza wystartuje pod hasłem "Dla ratowania dzieci i godnej opieki medycznej seniorów".

W środę odbyła się specjalna konferencja w tej sprawie. Jak powiedział szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak, tegoroczny finał w dużej części będzie dedykowany ludziom w podeszłym wieku, cierpiącym na choroby przewlekłe. **

WOŚP chce zwrócić uwagę Polaków na wszystkie kwestie związane z jakością opieki medycznej, a także bardzo częstym zjawiskiem wykluczenia, jakie dotyka ludzi w podeszłym wieku - powiedział Owsiak.

d4hpgz4

Pieniądze zebrane podczas tego Finału zostaną podzielone. Część zostanie wykorzystana na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, drugą połowę na wyposażenie w sprzęt oddziałów geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

- W Polsce istnieje niewiele oddziałów geriatrycznych, zdecydowanie za mało w stosunku do potrzeb. Jest to jedna z najbardziej zaniedbanych dziedzin w polskim systemie ochrony zdrowia. Wokół nas żyje i będzie coraz więcej osób w podeszłym wieku, wymagających pomocy medycznej w walce z przewlekłymi chorobami - powiedział szef WOŚP.

Artyści, którzy występują w Finale WOŚP nie pobierają honorariów. W dniu Finału tradycyjnie już - obok koncertów i różnego rodzaju imprez - odbędą się także w Warszawie i innych miastach biegi pod hasłem "Policz się z cukrzycą".

Finał co roku rozpoczyna się w innym mieście, tym razem będzie to Warszawa.

d4hpgz4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hpgz4
Więcej tematów