Trwa ładowanie...

WZORY V - WAWA Design Festiwal

Impreza plenerowa pełna atrakcji w niedzielę w Królikarni - WSTĘP WOLNY!

WZORY V - WAWA Design Festiwal
deggq4k
deggq4k

Warszawskie Targi Designu WZORY to cykliczna impreza promująca młode, polskie wzornictwo. Piąta edycja WZORÓW odbędzie się w ramach Wawa Design Festiwal 7 września (niedziela) w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego - Królikarni. W ogrodzie muzeum zobaczycie ekologiczne, recyclingowe oraz organiczne produkty zaprojektowane przez młodych polskich projektantów, którzy skupili się na wzornictwie zrównoważonym, pozostającym blisko natury. Zobaczycie wzornictwo ogrodowe, ale również do wnętrz.

Czytaj też: W weekend Piknik Nurkowy w Parku Moczydło [WIDEO]

WZORY maja być również okazją do odpoczynku z całą rodziną. Przy okazji wizyty w Królikarni będzie można również rozsmakować się w ekologicznej i zdrowej kuchni, kupić świeże warzywa od lokalnych dostawców (m.in. Rano Zebrano). WZORY będą pozytywnym zwieńczeniem lata; okazją, by spędzić relaksujący dzień blisko natury, ale w centrum miasta.

Plan wydarzeń towarzyszących:

Warsztat*5Rytmów®* to praktyka ruchu, która uczy jak obudzić ciało i uwolnić umysł; to sesja intuicyjnego ruchu gwarantującego relaks, odświeżenie umysłu i radość. Warsztat rozpocznie się o 16.00, a poprowadzi go Joanna Hussakowska - aktorka kiedyś związana z teatrami Jaracza w Łodzi i Słowackiego w Krakowie, jedyny akredytowany nauczyciel 5Rytmów w Polsce.

deggq4k

Saskie Trykoty – zmieniają miejską przestrzeń przy pomocy włóczki i drutów. W Królikarni pokażą jak przy pomocy wełny rozwija się sztuka miejska. Poprowadzą również akcję crwodknittingową – wszyscy chętni będą mogli wykonać fragment wełnianej instalacji i przy okazji nauczyć się robić na drutach!

Recyclingowy warsztat z Cydrem Lubelskim – pokażemy jak z kartonów wykonać samodzielnie designerskie kosze na owoce.

Plener rzeźbiarski i pokaz rzeźbienia w glinie zaprezentuje Szumilas dla Warszawy.

Pszczelarium pokaże szklany ul, razem z gośćmi pomaluje ule i opowie o życiu pszczół w mieście; również o tym jak założyć własną miejską pasiekę. Kamil razem
z Agnieszką założyli Pszczelarium (pszczelarium.pl). Działając pod tym szyldem stawiają ule w mieście i prowadzą warsztaty z miejskiego pszczelarstwa.

deggq4k

Beata Bogucka poprowadzi warsztat naturalnego malarstwa – pokaże jak wykorzystywać organiczne materiały takie jak kawa i ziemia do twórczego malowania.

Atrakcje dla dzieci

W specjalnej strefie dla dzieci warsztaty upcyclingowe dla dzieci będą prowadzić Majsterki - które udowadniają, że kobieta pracująca żadnej pracy się nie boi.

Na warsztatach Majsterek dzieci będą mogły samodzielnie wykonać przyborniki na biurko oraz inne drobiazgi z odzyskanych materiałów. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat. Zachęcamy do przyniesienia własnych materiałów do przerobienia takich jak : słoiki, kawałki drewna, korki, końcówki drewnianych kredek, zniszczoną klawiaturę. Wspólnie damy im nowe życie.

deggq4k

W strefie dziecięcej warsztaty kulinarne dla najmłodszych przygotuje Bogna Warszawa.

Mikrohotele dla owadów– warsztat i pokaz dla dzieci poprowadzi Majka Skibińska, która pokaże jak wykonać schronienia dla pożytecznych owadów i objaśni dzieciom ich zastosowanie.

Dokładny plan wydarzeń towarzyszących oraz lista wystawców dostępna będzie na na stronie wydarzenia na Facebook'u . Udział we wszystkich wydarzeniach dodatkowych jest bezpłatny.

deggq4k

WZORY V – ekologia, ogród, natura są częścią Wawa Design Festival który odbędzie się w dniach 5 - 14 września na terenie całej Warszawy. Celem przedsięwzięcia jest prezentacja i promocja kreatywnego projektowania, a także edukacja społeczeństwa i podnoszenie świadomości dotyczącej wpływu estetyki na nasze życie. Hasło tegorocznego festiwalu to “Przynależność”. Artyści, projektanci, architekci, paneliści będą mierzyć się z ich rozumieniem patriotyzmu opartego nie na klasycznie rozumianych cechach narodowych, ale szerzej - przynależności definiowanej jako bagaż kulturowy budowany poprzez środowisko społeczne, historię, tradycje, inspiracje, wspomnienia.

7 września 2014, godz 10.00 – 20.00
Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego – Królikarnia, ul. Puławska 113a
Wstęp wolny
deggq4k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deggq4k
Więcej tematów