Trwa ładowanie...

Wysoka pozycja SGH w świecie!

Szósta pozycja na świecie, druga w Europie w rankingu Webometrics

Wysoka pozycja SGH w świecie!
d2va85a
d2va85a

Miło nam donieść, że Szkoła Główna Handlowa w Warszawie znalazła się na 6. miejscu na świecie oraz na 2. w Europie w rankingu Webometrics – Ranking Web of Business Schools.Zestawia się w nim aktywność uczelni w sieci. O sprawie poinformował PAP .

Ranking Webometrics Ranking Web of Business Schools przedstawia aktywność uczelni ekonomicznych i biznesowych w internecie (web presence). Ranking publikowany jest dwa razy w roku.

W światowym Ranking Web of Business Schools Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła 6. miejsce. Wysoko - na 12. miejscu - znalazł się również Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. W pierwszej dwudziestce zmieściły się również Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (18. miejsce) i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (19. miejsce). Wśród najlepszych polskich uczelni biznesowych jest jeszcze Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, która zajęła 77. miejsce. Najlepszy okazała się amerykańska University of Pennsylvania Wharton School.

W rankingu badanych jest ponad 1200 uczelni ekonomicznych z całego świata. Autorzy zestawienia bazują na danych dotyczących obecności uczelni w sieci internetowej. W zestawieniu brana jest pod uwagę np. liczba wyników w wyszukiwarce Google, widoczność poprzez linki, liczba udostępnianych przez uczelnię plików w formatach .pdf, .doc, czy .ppt, a także liczba publikacji w serwisie Google Scholar wydanych w latach 2008-2012.

d2va85a
d2va85a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2va85a
Więcej tematów