Trwa ładowanie...

Wybrano wykonawcę Szpitala Południowego. Wygrała najdroższa oferta

Miasto planuje rozpocząć prace budowlane już jesienią tego roku.

Wybrano wykonawcę Szpitala Południowego. Wygrała najdroższa oferta
du2u5d3
du2u5d3

Włoska firma Astaldi wygrała przetarg na budowę Szpitala Południowego na Ursynowie. Miasto wybrało spółkę, która przedstawiła najdroższą ofertę spośród wszystkich czterech podmiotów biorących udział w konkursie. Należy liczyć się z odwołaniami innych firm, jednak miasto planuje rozpocząć prace budowlane już jesienią tego roku.

Zwycięski projekt firmy Astaldi, która startowała wespół z NBI, zyskał aprobatę Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. Choć spółka przedstawiła najdroższą ofertę uznano, że jest najwłaściwszą do wykonania prac przy ursynowskiej placówce. Koszt inwestycji jaki zaproponowały zwycięskie podmioty zamyka się w kwocie 211 mln zł. Miasto zaplanowało w budżecie na te inwestycję 400 mln zł, zatem koszt będzie niższy o blisko połowę od pierwotnych założeń.

Pozostałe firmy startujące w przetargu mają teraz 10 dni na odwołanie się od decyzji Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. Nic nie wskazuje jednak na to, by decyzje zmieniono, gdyż w pozostałych ofertach znajdowały się błędy. - Firmy zastosowały w niektórych pozycjach niewłaściwe stawki VAT. Na przykład 8 procent zamiast 23 - tłumaczył w tvnwarszawa Paweł Barański, dyrektor SZRM.

Prawie 300 łóżek

Według planowych założeń, Szpital Południowy, który ma powstać u zbiegu ul. Pileckiego z ul. Indiry Gandhi, ma dysponować blisko 300 łóżkami dla pacjentów. Placówkę podzielono na 3, czteropiętrowe budynki. W pierwszej części (budynek A) mieścić się będzie przyszpitalna przychodnia, izba przyjęć, oddział chirurgiczny i położniczy, laboratoria oraz lądowisko dla helikopterów. W budynku "B" ulokowane zostaną miedzy innymi oddział ratunkowy, intensywnej terapii,chorób wewnętrznych oraz ginekologiczny.

du2u5d3

Jak poinformował Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta szpital będzie dysponował jeszcze jednym budynkiem, w którym znajdzie się m.in. apteka, oddział psychiatryczny i dziecięcy, bank krwi oraz pomieszczenia dla pracowników.

Budowa Szpitala Południowego od dłuższego czasu nie była na rękę lekarzom z Centrum Onkologii, którzy wielokrotnie protestowali przeciw budowie, twierdząc, że redukuje on możliwość rozbudowy ich kliniki.

Przeczytaj też:

du2u5d3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du2u5d3
Więcej tematów