Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
choinka
30-11-2018 13:27

Wybieramy choinkę na Boże Narodzenie

Sztuczna czy może prawdziwa? W doniczce czy cięta? Jodła, świerk, a może sosna? Sprawdź czym kierować się podczas wyboru drzewka na Boże Narodzenie.

Wybieramy choinkę na Boże NarodzenieŹródło: materiały partnera
d1x5iag
d1x5iag

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie, a więc jedno z najważniejszych świąt w roku. To czas niezwykle charakterystyczny, który – w praktyce - wymaga od nas poczynienia odpowiednich przygotowań. Jakich konkretnie? Przyszykowanie wigilijnych potraw, zakup prezentów, a nawet domowe porządki to przykłady czynności stanowiących swego rodzaju znak charakterystyczny nadchodzących świąt. Czy to już wszystko? Zdecydowanie nie. Tym, o czym należy pamiętać w pierwszej kolejności jest bowiem zakup choinki. Zadanie to – wbrew pozorom – nie należy do najłatwiejszych. Dlaczego? Głównie ze względu na ogromny wybór świątecznych drzewek. Jak wobec tego wybrać odpowiednią choinkę? Przedstawiamy rodzaje dostępnych drzewek i podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas zakupu.

Choinka sztuczna…

Pierwsze i zarazem najważniejsze pytanie, jakie musimy sobie zadać przed zakupem bożonarodzeniowego drzewka, dotyczy oczywiście typu choinki. Do wyboru mamy drzewka sztuczne oraz prawdziwe.

Choinki sztuczne to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie, które z powodzeniem może służyć nawet przez kilka – kilkanaście lat. Drzewka syntetyczne nie gubią igieł i odznaczają się bardzo dużą trwałością. Są również zdecydowanie tańsze od choinek naturalnych zwłaszcza, iż wygenerowany przez nie koszt jest jednorazowy. Spory wybór drzewek bożonarodzeniowych w niskich cenach znajdziemy chociażby na stronie https://allegro.pl/kategoria/boze-narodzenie-choinki-11981. Warto dodać, iż opisywany rodzaj choinek świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które posiadają małe dzieci lub/i zwierzęta. Igły takich drzewek są bowiem stosunkowo delikatne w dotyku, więc nie musimy obawiać się, że ciekawe drzewka dziecko lub zwierzę zrani się podczas łapania za gałąź. Warto dodać, iż obecnie na rynku dostępne są także sztuczne choinki, które nie wymagają dodatkowego przystrajania, gdyż bombki oraz inne elementy ozdobne zostały już do nich przymocowane. Takie rozwiązanie z pewnością docenią osoby zabiegane, jak również te, które nie chcą ponosić dodatkowych kosztów związanych z zakupem wspomnianych ozdób.

d1x5iag

Niestety, sztuczna choinka nigdy nie będzie w stanie zastąpić żywego, pachnącego lasem drzewka. Co prawda możemy pokusić się o kupno olejków eterycznych o zapachu jodły czy świerku, niemniej jednak uzyskany efekt będzie daleki od oryginału.

…czy może prawdziwa?

Dostępne na rynku żywe drzewka sprzedawane są wraz z podstawkami (cięte) bądź też w donicach. Te drugie – naturalnie po okresie świątecznym – możemy zasadzić w ogrodzie lub na działce. Kolejną decyzją, przed jaką staniemy podczas wyboru drzewka jest jego gatunek. Do wyboru pozostaje świerk pospolity lub kłujący, jodła kaukaska i sosna pospolita.

  • Świerk pospolity – najczęściej wybierany gatunek drzewka bożonarodzeniowego. Charakteryzuje się smukłą, stożkowatą koroną, intensywnym, zielonym kolorem i wyraźnym, mocnym zapachem. Niestety, bardzo szybko traci igły i – w praktyce – wytrzyma w warunkach domowych maksymalnie 1,5 tygodnia.
  • Świerk kłujący – cechuje się rozłożystym pokrojem, słabo wyczuwalnym zapachem i srebrno – zielonym kolorem. Jego igły są dłuższe od tych, które pokrywają świerk pospolity i zdecydowanie bardziej trwałe. Niestety, wspomniana trwałość idzie z parze z wyższą ceną drzewka.
  • Jodła kaukaska – to zdecydowanie najdroższa z naturalnych choinek. Wpływ na cenę wywiera przede wszystkim jej niezwykle atrakcyjny wygląd oraz wyjątkowa trwałość. Igły utrzymują się bowiem nawet kilka tygodni. A wady? Jodła kaukaska niemalże w ogóle nie wydziela zapachu.
  • Sosna pospolita – zestawienie naturalnych drzewek bożonarodzeniowych zamyka sosna pospolita. Cieszy się ona umiarkowaną popularnością, na co wpływ mają głównie stosunkowo rzadkie igły. Należy jednak dodać, iż drzewo wydziela bardzo intensywny zapach, a jego cena raczej nie należy do najwyższych.
d1x5iag
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x5iag
Więcej tematów