Trwa ładowanie...

Wszystkie POP-y otwarte w czasie weekendu

Pojawią się też dodatkowe stanowiska obsługi pasażerów

Wszystkie POP-y otwarte w czasie weekendu
dcpzf52
dcpzf52

Trwają utrudnienia związane z zabezpieczeniem systemu biletowego. Kolejki przy okienkach są tak duże, że ZTM zdecydował się otworzyć w czasie najbliższego weekendu wszystkie POP-y.

17 i 18 stycznia wszystkie Punkty Obsługi Pasażerów będą czynne w godz. 9.00 – 17.00. Wyjątkiem będzie punkt na stacji metra Centrum (czynny w sobotę od 7.00 do 20.00, w niedzielę od 9.00 do 17.00) oraz POP na Lotnisku Chopina, otwarty w sobotę i niedzielę w godz. 7.00 – 20.00.

Zarząd Transportu Miejskiego zapowiedział też uruchomienie dwóch dodatkowych stanowisk obsługi pasażerów. Będą się mieściły w specjalnie do tego celu rozstawionych namiotach. Ich lokalizację poznamy w najbliższych dniach. Mają znaleźć się w miejscu, gdzie pasażerowie czekający na obsługę są narażeni na dokuczliwe podmuchy wiatru. W tych stanowiskach również będzie można załatwić sprawy związane z przekodowaniami kontraktów na posiadające certyfikaty legalności. Dodatkowe punkty nie będą prowadziły sprzedaży biletów.

Zamieszanie związane jest z wprowadzeniem trzeciej (i ostatniej) fazy zabezpieczeń przed nielegalnymi biletami kodowanymi na Warszawskiej Karcie Miejskiej. Nowe bilety posiadają specjalny elektroniczny certyfikat legalności. Jak poinformował niedawno WawaLove.pl szef ZTM-u Wiesław Witek, straty miasta związane z fałszowaniem biletów wyniosły ponad 3,5 mln zł.

dcpzf52
dcpzf52
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcpzf52
Więcej tematów