Trwa ładowanie...

Wraca "Teatr na leżakach". Wstęp na wszystkie spektakle wolny

Przedstawienia będą trwały przez całe lato [WIDEO]

Wraca "Teatr na leżakach". Wstęp na wszystkie spektakle wolny
d47iqx1
d47iqx1

W tym teatrze obowiązują zasady lata: krótkie spodenki, klapki i napoje chłodzące. W ubiegłych latach spektakle gromadziły setki widzów. Na wszystkie przedstawienia - przez całe lato - wstęp wolny.

Jak tłumaczy Sławek Narloch, dyrektor Teatru Pijana Sypialnia, jeden z pomysłodawców "leżaków": - Chyba nikt z nas nie spodziewał się tak wielkiej popularności. Trzy lata temu niewiele osób wierzyło w teatr podany w piknikowych, wakacyjnych warunkach. Dzisiaj cykl ma swoich fanów w całym kraju. Co roku włączamy w wydarzenie nowe spektakle. Wybierając się na przedstawienie warto pamiętać, żeby zabrać ze sobą koc i przyjść trochę wcześniej, żeby zarezerwować dobre miejsce.

Tegoroczny cykl otworzą dwa spektakle. W czwartek w Cudzie nad Wisłą o godzinie 20.30 artyści Teatru Pijana Sypialnia zaprezentują swoje najnowsze przedstawienie – „Latarnik”. To abstrakcyjny kabaret muzyczny, którego scenariusz powstał w oparciu o teksty Henryka Sienkiewicza. Na scenie oprócz tytułowego latarnika pojawią się: Staś i Nel, słoń, Andrzej Kmicic, Janko Muzykant i Zagłoba. Nie zabraknie muzyki na żywo.

W niedzielę „Teatr na leżakach” przenosi się na trawnik znajdujący się przy al. Jana Pawła II 82 na warszawskim Muranowie. O godzinie 17:00 będzie można zobaczyć „Wodewil Warszawski”, czyli muzyczne widowisko z udziałem aktorów, wokalistów, tancerzy i muzyków. Spektakl przenosi nas w czasy przedwojennej stolicy, w której życie towarzyskie toczy się w teatrzykach ogródkowych.

Narloch: - Wodewil Warszawski”, to spektakl, na który przychodzą całe rodziny. Najmłodsi widzowie zafascynowani są galerią dziwnych postaci, które pojawiają się na scenie, najstarsi ze wzruszeniem słuchają przedwojennych melodii.

d47iqx1

„Teatr na leżakach” będzie trwał przez całe lato. Spektakle grane będą w m.in. w Plażowej, Cudzie nad Wisłą i na trawniku na Muranowie. 10 września odbędzie się finał letniej akcji - premiera „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, w którym weźmie udział ponad 100 artystów – aktorzy i muzycy Teatru Pijana Sypialnia oraz tancerze zespołu „Woda na młyn”.

Teatr Pijana Sypialnia to największy teatr niezależny w kraju. Został stworzony przez aktorów, muzyków, śpiewaków i tancerzy – młodych artystów, którzy o teatrze myślą niestandardowo. Ich widowiska wyróżnia połączenie aktorstwa z wielogłosowym śpiewem, tańcem i muzyką na żywo. Setki widzów na każdym spektaklu i uznanie krytyków teatralnych, to zasługa oryginalnego repertuaru. Odkopują zakurzone teksty, melodie i miksują je z popkulturą. Nazywa się ich „teatrem vintage”. Grają w tradycyjnych salach teatralnych, ale znani są z występów w zaskakujących miejscach. Można ich spotkać w kawiarniach, na ulicy, w parkach, a nawet… w barach mlecznych.

d47iqx1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47iqx1
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj