Trwa ładowanie...

Włamywacze złapani na gorącym uczynku!

Na koncie mają kilkadziesiąt mieszkań w Warszawie

Włamywacze złapani na gorącym uczynku!
d4198bn
d4198bn

Policjanci stołecznego wydziału kryminalnego zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzieże z włamaniem do warszawskich mieszkań i domów jednorodzinnych. Arkadiusz S., Maciej S. i Piotr W. wpadli na gorącym uczynku podczas włamania do jednego z mieszkań na Bemowie.

Policjanci od dłuższego czasu prowadzili działania operacyjne w tej sprawie. Według kryminalnych włamywacze mieli działać na Bemowie i na tej dzielnicy policjanci skupili się najbardziej. Jak się okazało - mieli nosa: zauważyli trzech mężczyzn, którzy w biały dzień włamali się do jednego z mieszkań. Kiedy złodzieje zamierzali je opuścić, mundurowi przystąpili do działania. Na gorącym uczynku zatrzymali 19-letniego Arkadiusza S. ps. „Gruby”, 21-letniego Macieja S. ps. „Socha” oraz 19-letniego Piotra W. Jak się okazało, chwilę wcześniej wszyscy trzej próbowali dostać się do dwóch innych mieszkań. Działali więc jak hurtownicy.

Policjanci szybko ustalili, że dwaj 19-latkowie i 21-latek tylko w tym roku, działając w zorganizowanej grupie przestępczej, dokonali kilkudziesięciu kradzieży z włamaniem do domów i mieszkań na terenie Warszawy i okolic. Do środka dostawali się poprzez wyłamywanie zamków w drzwiach. Co kradli? Przede wszystkim pieniądze, ale i biżuterię, sprzęt elektroniczny, który można było potem sprzedać, czyli laptopy aparaty cyfrowe lub tablety.

d4198bn

Wszyscy już wcześniej byli zatrzymywani do podobnych spraw. Arkadiuszowi S., Maciejowi S. oraz Piotrowi W. prokurator przedstawił zarzuty kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

To już kolejna grupa przestępcza zajmująca się kradzieżami z włamaniem do mieszkań w Warszawie i okolicach rozbita przez policjantów wydziału kryminalnego KSP. Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców stolicy i okolic pracują nad podobnymi sprawami i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

d4198bn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4198bn
Więcej tematów