Trwa ładowanie...

Wkrótce remont "Obwodnicy Targówka". Zmieni się nie do poznania.

Wyremontowane zostaną zniszczone chodniki, powstaną drogi rowerowe i nowe miejsca parkingowe.

Wkrótce remont "Obwodnicy Targówka". Zmieni się nie do poznania.
d46b04l
d46b04l

Zarząd Dróg Miejskich otworzył oferty przetargowe na remont tzw. Obwodnicy Targówka. W ramach prac kilka ulic ma zostać kompleksowo przebudowanych i zmodernizowanych.

Za "Obwodnicę Targówka " uznawany jest ciąg ulic Ossowskiego, Handlowej, Myszkowskiej i Pratulińskiej. Infrastruktura w tym miejscu pamięta jeszcze czasy budowy samego osiedla. Dlatego Zarząd Dróg Miejskich zapowiedział zmiany w tym miejscu, które wpłyną na poprawę komfortu i bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców.

W ramach prac wyremontowane zostaną zniszczone chodniki, powstaną wydzielone drogi dla rowerów, a na jezdni wyznaczony zostanie pas do parkowania. Ponadto jezdnie i chodniki zostaną oświetlone nowymi latarniami . Na całym ciągu pojawi się zieleń miejska - drzewa i krzewy.

Do opracowania projektu przebudowy zgłosiły się dwie firmy. Zaproponowane przez potencjalnych wykonawców kwoty mieszczą się w przedziale od 750 tys. do 1 mln zł. - Teraz wszystkie oferty zostaną dokładnie sprawdzone i przeanalizowane. Wybrany wykonawca będzie miał 8 miesięcy na zrealizowanie dokumentacji dla inwestycji. Na zmiany w tym rejonie Targówka Rada Warszawy przyznała nam 10 mln zł. Pierwszym etap prac jest wykonanie dokumentacji projektowej. Potęp przystąpimy do prac w terenie - informuje ZDM .

d46b04l

Urzędnicy zapowiadają, że przebudowa rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Źródło: ZDM/Wawalove

Oprac: MO

d46b04l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46b04l
Więcej tematów