Trwa ładowanie...

WKD: szykuje się remont torów na trasie Warszawa-Pruszków

Remontowany będzie jeden tor na prawie całym odcinku z Warszawy do Pruszkowa

WKD: szykuje się remont torów na trasie Warszawa-Pruszków
d2ykksb
d2ykksb

Warszawska Kolej Dojazdowa rozpisała właśnie przetarg na wykonanie kompleksowej naprawy infrastruktury kolejowej na odcinku Warszawa Śródmieście WKD - Komorów. Zostaną one wykonane po to, aby można było przywrócić podstawowe parametry niezbędne do podróżowania z prędkością co najmniej 80 km/h. Obecnie, ze względu na stan torowiska, nie jest to możliwe - donosi "Rynek Kolejowy".

Fundusze na modernizację infrastruktury kolejowej będą pochodzić m.in. z kredytu, jaki został udzielony spółce w 2012 r. przez Europejski Bank Inwestycyjny.

W ramach planowanego remontu w okresie od 28 czerwca do 31 sierpnia na całej długości szlaku pomiędzy stacjami Warszawa Śródmieście WKD i Komorów zostanie zamknięty tor nr 1 (tor w kierunku od Warszawy do Grodziska Maz. ). Ruch pociągów będzie prowadzony wyłącznie po sąsiednim torze nr 2.

d2ykksb

Trwają jeszcze prace nad wariantami obsługi komunikacyjnej odcinka linii WKD objętego ograniczeniami. Każdy z analizowanych wariantów obejmuje udział zastępczej komunikacji autobusowej.

d2ykksb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ykksb
Więcej tematów