Trwa ładowanie...

Wiemy jak będzie wyglądał Park na Odolanach

Inwestycja zostanie zakończona jeszcze w tym roku.

Wiemy jak będzie wyglądał Park na Odolanach
d1p3cov
d1p3cov

Teren o powierzchni 1,2 ha, który położony jest u zbiegu ul. Sowińskiego i Jana Kazimierza zyska zupełnie nowy wygląd. To właśnie w tym miejscu powstanie zielony park miejski z placem zabaw, kwiecistym labiryntem oraz linarium.

Od kilku miesięcy trwają prace związane z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji potrzebnej do rozpoczęcia budowy parku na Odolanach. Została już wykonania inwentaryzacja geodezyjna drzew i całej zieleni. Aktualne trwają prace nad projektem oświetlenia parku.

Pewne jest to, że powstanie duży plac zabaw dla dzieci w różnym wieku. Do dyspozycji najmłodszych będzie linarium, piaskownica oraz zestaw zabawowy składający się m.in. z drabinek, zjeżdżalni oraz lin służących do wspinania. Niewątpliwą atrakcją będzie również kwiecisty labirynt wykonany z niskiego - 30-centymetrowego - formowanego żywopłotu z tawuły japońskiej.

Przemyślane zostało również połączenie ul. Sowińskiego oraz Jana Kazimierza – zbudowane zostaną ciągi piesze, które zintegrują te dwie ulice. Przewidziane są również mniejsze alejki parkowe z nawierzchni naturalnej. Całość zostanie dopełniona licznymi drzewami i krzewami: brzozami, jarzębami, ambrowcami, a także tawułami, berberysami, irgami oraz dodatkowo różami okrywowymi i bylinami.

d1p3cov

Deweloper silnie związany z Wolą

Firma ROBYG, która jest odpowiedzialna za zbudowanie parku, zrealizuje cały projekt na własny koszt. ZGN Wola przekazał już oświadczenie o możliwości dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Na realizację inwestycji firma przeznaczy kwotę 350 tys. zł. Po zakończeniu prac teren zostanie bezpłatnie przekazany na rzecz miasta.

- ROBYG jest silnie zaangażowany w rozwój Woli, inwestując m.in. w modernizację okolicznej infrastruktury. Zbudowaliśmy tutaj m.in. ok. 280 mb ulic i kanalizacji deszczowej, ok. 400 mb nowego chodnika, ok. 200 mb wymiany nawierzchni chodnika, skrzyżowanie ulic Sowińskiego i Karlińskiego wraz z jego odwodnieniem, 69 miejsc postojowych, przejście dla pieszych, nowe latarnie uliczne, oznakowanie pionowe i poziome jezdni, trawniki i nasadzenia drzew. Łączna wartość prac przez nas wykonanych – nie wliczając parku – wynosi już ok. 2,3 mln zł – mówi Zbigniew Wojciech Okoński, prezes ROBYG SA.

Zakończenie inwestycji planowane jest w tym roku.

d1p3cov
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p3cov
Więcej tematów