Trwa ładowanie...

Warszawskie Muzeum Narodowe od teraz dostępne w internecie

Zasoby można aktualnie przeglądać bez wychodzenia z domu.

Warszawskie Muzeum Narodowe od teraz dostępne w internecie
d3kpnto
d3kpnto

Warszawskie Muzeum Narodowe można zwiedzać w internecie. Placówka dołączyła do 850 instytucji z 60 krajów, które na platformie Google Cultural Institute udostępniły swoje zbiory.

Wicedyrektor warszawskiego Muzeum Mateusz Labuda zaznacza, że internauci mogą obejrzeć niemal 1000 obiektów z trzech najchętniej odwiedzanych galerii - Faras, Sztuki Średniowiecznej oraz Malarstwa XIX wieku. W planach są kolejne. Podkreśla, że wśród sfotografowanych obiektów na szczególną uwagę zasługuje "Widok Warszawy z tarasu Zamku Królewskiego" z 1773 roku Canaletta.

Dzięki bardzo dużej rozdzielczości będzie można zobaczyć szczegóły, detale, które w normalnych warunkach są w niewidoczne. Mateusz Labuda nie obawia się, że w związku z możliwością zwiedzania Muzeum w internecie spadnie frekwencja w tej placówce. - W tych instytucjach, które używają tego typu narzędzi z reguły mają więcej zwiedzających - uzupełnił.

d3kpnto

Na Google Cultural Institute swoje zbiory udostępniło 17 polskich instytucji, oprócz warszawskiego Muzeum Narodowego, między innymi Muzeum Pałac w Wilanowie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Muzeum Sztuki w Łodzi.

d3kpnto
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kpnto
Więcej tematów