Trwa ładowanie...

Warszawskie liceum na drugim miejscu ogólnopolskiego rankingu

W rankingu, w sumie znalazło się dziewięć warszawskich szkół.

Warszawskie liceum na drugim miejscu ogólnopolskiego rankingu
d3kpnto
d3kpnto

Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych po raz 18. przygotował miesięcznik "Perspektywy". Nagrody i dyplomy laureatom rankingu wręczone zostaną w czwartek podczas gali finałowej w gmachu dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie.

Tegoroczny zwycięzca rankingu wśród liceów w ub. roku był na szóstym miejscu, dwa lata temu na drugim, a trzy lata temu na czwartym. Wcześniej - w latach 2004-2010 - XIII LO w Szczecinie siedem razy z rzędu zajmowało pierwsze miejsce.

Drugie miejsce w rankingu przypadło XIV Liceum Ogólnokształcącemu im. Stanisława Staszica w Warszawie (ubiegłorocznemu zwycięzcy rankingu). Trzecie miejsce zajęło Liceum Akademickie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, czwarte - Liceum Ogólnokształcącemu nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, piąte - V Liceum Ogólnokształcącemu im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

Na szóstym miejscu uplasowało się III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, na siódmym - 2 Społeczne LO STO im. Pawła Jasienicy w Warszawie, na ósmym - VIII LO im. Władysława IV w Warszawie, na dziewiątym - II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie, na dziesiątym - LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie.

d3kpnto

Kapituła przygotowała w tym roku cztery podrankingi szkół: dwa, w których kryterium są wyniki matury, ranking olimpijski i zawodowy (decydowały osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych) oraz rankingi wojewódzkie.

W podrankingu maturalnym wśród liceów zwyciężyło 2 Społeczne LO STO im. Pawła Jasienicy w Warszawie, a wśród techników - Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie.

W podrankingu olimpijskim pierwsze miejsce zajęło XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, a w podrankingu zawodowym - Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie.

(Źródło: PAP)

d3kpnto
d3kpnto
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kpnto
Więcej tematów