Trwa ładowanie...

Warszawiacy świętują otwarcie bulwarów

O godzinie 12 rozpoczęła się impreza z okazji oddania pierwszego odcinka tej inwestycji

Warszawiacy świętują otwarcie bulwarów
d1p16ue
d1p16ue

Decyzja w sprawie daty udostępnienia bulwarów mieszkańcom zapadła w czwartek. Pisaliśmy o tym tutaj . Dziś, punktualnie w samo południe rozpoczęło się wspólne świętowanie, które potrwa aż do późnych godzin wieczornych.

- Odbiory techniczne zakończone. Mamy pozwolenie na użytkowanie. W niedzielę zapraszamy warszawiaków na spacer. - mówiła WawaLove.pl Agnieszka Kłąb z biura prasowego stołecznego ratusza .

Wśród najważniejszych, dzisiejszych atrakcji można wymienić m.in. zabawę Nadwiślański Rejs, prezentację Teatru Akt czy też występy Warszawskiego Combo Tanecznego.

Organizatorzy przygotowali też liczne wydarzenia na wodzie:

d1p16ue

- Rejsy po Wiśle – bezpłatna przeprawa między dwoma brzegami na drewnianych łodziach tradycyjnych
- Regaty, pokazy, wyścigi wioślarskie
- Pokaz kajakarzy z Fundacji KIM – pływanie synchroniczne. Prezentacja kajaków amatorskich i wyczynowych (śródlądowych i morskich)
- Pokazy kajakowe Fundacji AVE. Kajakowa masa krytyczna zatrzyma się przy bulwarach. Mini wyścig o Kotwicę Powstania.

Przypomnijmy, że odcinek bulwarów pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a ulicą Boleść miał zostać oddany do użytku niemal rok temu. Jednak okazało się, że wykonawca inwestycji firma Hydrobudowa Gdańsk zbankrutowała. Ratusz był więc zmuszony w trybie awaryjnym, do zlecenia dokończenia bulwarów Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg. Powstały one nie bez problemów, lecz właśnie dziś odcinek został oddany do użytku warszawiaków.

d1p16ue
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p16ue
Więcej tematów