Warszawiacy kochają bigbit! Tłumy podczas sobotniego „Dancingu 60‑lecia”
Organizatorzy już zapraszają na kolejną potańcówkę. Tym razem w rytmach polskiego funk'u
Miniona taneczna sobota na podzamczu przypominała klimat amerykańskich potańcówek lat 60. Kolejną zabawę na świeżym powietrzu organizatorzy zapowiadają już na 18 lipca. Przedwojenne szlagiery zagra Kapela Praska, a w funkowy klimat minionych dekad przeniosą didżeje z Soul Service.
Kolorowe lampki oświetlające drewniany podest, dziewczyna w stylu pin-up girl z gitarą, panowie w skórzanych kurtkach i tłumy par tańczące boogie-woogie – atmosfera retro sceny na warszawskim Podzamczu jak z „Gorączki sobotniej nocy”. Energetyczną zabawę na świeżym powietrzu w rytmie oryginalnego rockabilly rodem z amerykańskich miasteczek lat 50. i 60. zapewnił zespół The Real Gone Tones ze świetną wokalistką Marlą Marvel. Publiczność nie mogła ustać w miejscu. Tancerz Marek Gozdecki z partnerką pokazali kroki do boogie-woogie i rock’n’rolla, więc warszawiacy tańczyli niemal do utraty tchu. Nie zabrakło też polskiego bigbitu, który zaserwował Dj Sparky z kolektywu Soul Service.
A już w najbliższą sobotę od godz. 17.00 trzecia odsłona „Dancingu 60-lecia” pod hasłem „Polski funk”. Zagrają didżeje z Soul Service (Ojciec Karol i Papa Zura), którzy nie kryją się ze swoją miłością do polskiej muzyki rozrywkowej. - Choć funk jako samodzielny gatunek muzyczny nie był w Polsce uprawiany, to wielu rodzimych artystów nagrywało utwory, których nie powstydziliby się najlepsi twórcy gatunku. Wystarczy cofnąć się do lat 60. i 70. i sięgnąć po nagrania Czesława Niemena, Breakoutu, Wojciecha Skowrońskiego czy Grypy ABC - mówi Ojciec Karol.
Soul Service zaprezentuje mieszankę najlepszego polskiego groove’u z lat 60. i 70. grając z oryginalnych płyt winylowych. Towarzyszyć im będzie zespół taneczny Warszawski Funk, który zaprezentuje i nauczy uczestników podstaw tańca locking, który był i jest nieodzownym elementem kultury funk. Publiczność znów będzie mogła zatańczyć sztajerka. Przedwojenne szlagiery z warszawskich podwórek przypomni Kapela Praska.
Dancingom towarzyszy wystawa „Tak się bawi (tak się bawi) sto-li-ca!”, prezentująca archiwalne fotografie przedstawiające warszawskie rozrywki lat 50., 60. i 70. Fotografie pochodzą ze zbiorów Ośrodka KARTA.
Przeczytaj też: Przyspieszony kurs pierwszej pomocy w warszawskiej komunikacji