Trwa ładowanie...

Warszawa. Zużywasz dużo wody? Zapłacisz więcej za śmieci

Urząd Warszawy zamierza zmienić system rozliczania opłat za wywóz śmieci. Władze miasta chciałyby, żeby był on uzależniony od zużycia wody. Rozwiązanie ma być bardziej sprawiedliwe - uważa wiceprezydent stolicy Michał Olszewski.

Warszawa. Szykują się zmiany w opłatach za wywóz śmieciWarszawa. Szykują się zmiany w opłatach za wywóz śmieciŹródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d2tdhbx
d2tdhbx

W czwartek Rada Warszawy będzie pracować nad projektami uchwał dotyczących zmian w ściąganiu od mieszkańców opłaty za wywóz odpadów. Pomysłodawcą nowych regulacji jest prezydent Warszawy.

Z początkiem marca w Warszawie zaczęły obowiązywać nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości. Za zabudowę wielorodzinną opłata wynosi 65 zł, a za jednorodzinną, mieszkaniową 94 złote.

"Obecnie proponowane rozwiązanie będzie oznaczało, że każdy z mieszkańców zapłaci za odpady dokładnie tyle, ile zużywa wody" - przekazał Olszewski. Wiceprezydent podkreślił, że każdy będzie mieć realny wpływ na to, ile musi zapłacić.

Zobacz też: Koronawirus. Mocne oskarżenia. "Morawiecki powinien mieć trochę honoru"

Warszawa. Nowe opłaty za wywóz śmieci

Olszewski poinformował, że proponowane przez miasto zmiany zakładają, żeby miesięczna opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi była rozliczana wg średniego zużycia wody z sześciu kolejnych miesięcy z ostatniego roku.

d2tdhbx

Jeśli nieruchomość nie posiada wodomierza lub nie jest podłączona do sieci wodociągowej/nie ma danych za zużycie wody za okres 6 kolejnych miesięcy, to stawkę naliczać się będzie wg opracowanego wzoru: liczba mieszkańców x 4m3 wody x 12,73 zł.

"Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzenie metody naliczania od zużycia wody może być odczuwalne dla gospodarstw wieloosobowych, dlatego przygotowaliśmy program osłonowy dla gospodarstw wieloosobowych" - dodał Olszewski.

Program zakłada, że posiadacze Karty Dużej Rodziny spełniające określone kryterium dochodowe otrzymają dopłatę od miasta w wysokości 30 zł do każdej osoby powyżej gospodarstwa czteroosobowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2tdhbx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tdhbx
Więcej tematów