Trwa ładowanie...

Warszawa. Zmiany na wybrzeżu, budowie metra i frezowanie. Weekendowe utrudnienia

Stołeczny ratusz informuje o zmianach w ruchu drogowym na nadchodzące dni. Szczegóły w artykule.

Warszawa. Zmiany na wybrzeżu, budowie metra i frezowanie. Weekendowe utrudnieniaŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d14b1j2
d14b1j2

W związku z przebudową praskiego wybrzeża od czwartku, 16 lipca, wprowadzane zostaną zmiany w ruchu w rejonie ulicy Okrzei, natomiast od poniedziałku przy ulicy Ratuszowej.

W piątek, 17 lipca kierowców czekają utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich. To jednak nie koniec "niespodzianek" na warszawskich drogach.

Warszawa. Zmiany na praskim wybrzeżu

Wykonawca prac związanych z budową zabezpieczenia przeciwpowodziowego praskiego brzegu oraz przebudowy ciągu ul. Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie w czwartek, 16 lipca, ok. godz. 12.00 wprowadzi zmiany w rejonie ul. Okrzei.

"Powiększy się plac budowy, a kierowcy już przed skrzyżowaniem z ulicą Okrzei będą musieli przejechać na drugą jezdnię. Zmiany będą dotyczyły także pieszych i rowerzystów. Przejście dla pieszych w stronę zoo będzie możliwe tylko po wschodniej stronie ulicy. Natomiast rowerzyści, jadący drogą po zachodniej stronie ulicy, na wysokości ulicy Okrzei będą musieli zjechać na ścieżkę rekreacyjną nad Wisłą" – informuje stołeczny ratusz.

d14b1j2

"Zobacz także: Pędząca kolumna z prezydentem. Celem spotkanie wyborcze"

W poniedziałek, 20 lipca, od godz. 12.00 zamknięty zostanie wlot przy ulicy Ratuszowej od strony ulicy Wybrzeże Szczecińskie. Nie będzie tam możliwości skrętu w prawo w ulicę Ratuszową. Natomiast kierowcy wyjeżdżający z ulicy Ratuszowej – bez zmian, będą mogli nadal jedynie skręcić w prawo.

Warszawa. Zmiany na skrzyżowaniu ulicy Górczewskiej i Powstańców Śląskich

Na ul. Górczewskiej trwa obecnie budowa stacji metra C04 "Powstańców Śląskich". Prace weszły aktualnie w etap budowy układu korytarzy pod skrzyżowaniem ulicy Powstańców Śląskich z Górczewską, które posłużą w przyszłości pasażerom do przemieszczania się na stację.

d14b1j2

"Te prace wymagają zajęcia środka skrzyżowania. W ostatnich dniach wykonawca przebudowywał skrzyżowanie, by ruch odbywał się jak na rondzie, omijając teren budowy. W piątek, 17 lipca, o godz. 22.00 ruch zostanie skierowany na tymczasowe jezdnie. Utrzymane zostaną wszystkie relację skrętne. Od sobotniego poranka będzie funkcjonowała również sygnalizacja świetlna. Wokół ronda wytyczona została droga rowerowa. Utrzymane będą również przejścia dla pieszych na wszystkich wlotach. Tramwaje na swoje tory nie wrócą jeszcze przez ponad tydzień. Ich powrót planowany jest od 24 lipca" – podaje Urząd Miasta.

(fot. Urząd Miasta)

d14b1j2

Warszawa. Ulica Wołoska i frezowanie

Podczas weekendu Zarząd Dróg Miejskich planuje remont nawierzchni ulicy Wołoskiej w kierunku ulicy Rzymowskiego.

"Od piątku, 17 lipca, od godz. 22.00 do poniedziałku, 20 lipca, do około godz. 4.00, jezdnia będzie wyłączona z ruchu na odcinku od ul. Woronicza do Marynarskiej. Jadący ul. Wołoską od strony centrum będą musieli skręcić na skrzyżowaniu z ul. Woronicza, nie będzie możliwości jazdy dalej na wprost. Objazd zamkniętej jezdni będzie poprowadzony ulicami: Woronicza – al. Niepodległości – al. Wilanowska lub Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu" – tłumaczy ratusz.

W czasie prowadzonych prac z ulic: Konstruktorskiej i Domaniewskiej nie będzie wjazdu na ulicę Wołoską. Także jadący ulicą Wołoską w kierunku centrum nie będą mieli możliwości skrętu w lewo w ulicę Domaniewską i Konstruktorską. Objazd będzie przebiegał ulicą Samochodową do Woronicza i dalej Racjonalizacji.

(fot. Urząd Miasta)

d14b1j2

Warszawa. Zmiany w komunikacji miejskiej

Autobusy linii 136 pojadą ulicami Postępu i Cybernetyki. Natomiast autobusy linii 138 oraz nocnych N01 i N36, zostaną skierowane na trasę biegnąca ulicami: Woronicza – Samochodowa – Domaniewska – Modzelewskiego.

"Autobusy linii N36 w wybranych kursach w kierunku Dworca Centralnego będą kursowały ul. Wołoską. Autobusy linii 218 pojadą ulicami: Konstruktorska – Postępu – Domaniewska – Suwak – Konstruktorska, a linii nocnej N33 dojadą do ronda Unii Europejskiej. Te ostatnie w wybranych kursach będą poruszały się ulicami: Domaniewska – Samochodowa – Woronicza – Spartańska" – dodaje ratusz.

Linia nocna N34 w kierunku Kabat pojedzie przez ulicę Woronicza, Racjonalizacji, następnie Konstruktorską i Postępu, aż do Cybernetyki.

Dodatkowe informacje o planowanych zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice i Warszawskiego Transportu Publicznego.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14b1j2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14b1j2
Więcej tematów