Trwa ładowanie...

Warszawa. Zmiany na Puławskiej przy Ibisa. Skorzystają piesi

Zarząd Dróg Miejskich ze względu na wzmożony ruch na ulicy Puławskiej po wschodniej stronie na wysokości ulicy Ibisa, wprowadza szereg zmian w organizacji ruchu. Podpowiadamy, co się zmieni.

fot. Zarząd Dróg Miejskichfot. Zarząd Dróg Miejskich
ddcwgm2
ddcwgm2

Tym razem chodzi o jezdnię serwisową ulicy Puławskiej, która służy m.in. jako jeden z dojazdów do dużego centrum handlowego przy ulicy Płaskowickiej. Rejon Południowej Obwodnicy Warszawy jest często uczęszczany przez stołecznych kierowców, dlatego drogowcy zapowiedzieli zmiany, które sprawią, że droga nabierze bardziej lokalnego charakteru.

Warszawa. Zmiany przy ulicy Puławskiej

"Od teraz z ulicy Puławskiej nie można już skręcić bezpośrednio w ulicę Ibisa. Pozostawiona została jedynie możliwość wyjazdu. Wjazd na jezdnię serwisową odbywa się kawałek wcześniej na wysokości ulicy Gruchacza. Przy skrzyżowaniu z ulicą Ibisa powstało przejście dla pieszych wykonane jako wyniesione, czyli poprowadzone po grzbiecie progu zwalniającego" – tłumaczą działania stołeczni drogowcy.

ddcwgm2

Na rozwiązaniu takim mają zyskać piesi, którzy będą od teraz poruszać się po płaskiej i równej powierzchni. ZDM wprowadził w tej okolicy progi zwalniające, które uspokoją nieco ruch drogowy. Będzie obowiązywać tam ograniczenie prędkości do maksymalnie 30 km/h.

Wypadek autobusu w Warszawie. Nagrania z miejsca tragedii

Ponadto po wschodniej stronie jezdni serwisowej przy stacji benzynowej został wybudowany brakujący wcześniej fragment chodnika.

Zmiany przy Puławskiej
fot. Zarząd Dróg Miejskich
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
ddcwgm2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddcwgm2
Więcej tematów