Warszawa. Zbliża się VIII Festiwal Kultury Bez Barier
Festiwal w tym roku będzie miał charakter hybrydowy – wydarzenia będą dostępne zarówno zdalnie jak i na żywo.
W Warszawie między 25 września a 4 października odbędzie się już po raz ósmy Festiwal Kultury Bez Barier. Jest to wydarzenie mające na celu integracje i uwrażliwienie na potrzeby codzienne osób dotkniętych niepełnosprawnością.
"W nowej polityce kulturalnej Warszawy są trzy kluczowe wartości, definiujące kulturę. Kultura powinna być otwarta, włączająca i dostępna dla wszystkich - jak ten festiwal" – tłumaczy Aldona Machnowska-Góra, dyrektor koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej Urzędu Miasta.
Tegorocznej edycji przewodzi temat murali, neonów, wlepek oraz transparentów obserwowanych we wspólnej przestrzeni miejskiej.
Warszawa. Festiwal Kultury Bez Barier. Nowe wydarzenia
Po raz pierwszy podczas tegorocznej edycji festiwalu zainteresowano będą mogli skorzystać z wydarzeń w wersji angielskiej oraz rosyjskiej.
Przełomowe wyniki badań w leczeniu koronawirusa polskim lekiem
"Festiwal jest od zawsze potężną dawką kultury dostępnej dla każdego - mamy taką nadzieję. Bez względu na rodzaj i stopień niepełnosprawności lub jej brak, sytuację rodzinną, możliwości ekonomiczne, miejsce zamieszkania, pochodzenie, wiek i płeć każdy może w jego bogactwie znaleźć coś dla siebie" – podają Anna Żórawska i Robert Więckowski z Fundacji Kultury Bez Barier.
W programie tegorocznej imprezy znajdziemy spektakle odbywające się w standardowej formule i będą to m.in. "Matka Makryna", "Dziady" czy "Letnicy". Nie zabraknie również spektakli online, na ekranie zobaczymy np. „Męczennicy" i "Stream" oraz "Tajny dziennik".
Ponadto organizatorzy przygotowali specjalne spacery i oprowadzanie po wystawach muzealnych, pokazy filmowe i spotkania z artystami, które będą miały miejsce m.in. w Zachęcie.