RegionalneWarszawaWarszawa. Zakaz dla pojazdów propagujących treści homofobiczne? Jest decyzja radnych

Warszawa. Zakaz dla pojazdów propagujących treści homofobiczne? Jest decyzja radnych

Warszawa. Radni podjęli decyzję ws. poruszania się pojazdów z treściami antyaborcyjnymi i homofobicznymi
Warszawa. Radni podjęli decyzję ws. poruszania się pojazdów z treściami antyaborcyjnymi i homofobicznymi

08.07.2021 15:29

Stołeczni radni wypowiedzieli się ws. furgonetek propagujących treści homofobiczne i antyaborcyjne. Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta zatwierdzili uchwałę "zakazującą poruszania się niektórymi rodzajami pojazdów".

Zakaz wejdzie w życie w ciągu pięciu dni po publikacji w Dzienniku Urzędowym, chyba że uchwałę uchyli wojewoda. 41 radnych zagłosowało za przyjęciem uchwały. Przeciwko było 18. Radni PiS uważają, że uchwała jest niezgodna z prawem.

Projekt uchwały zgłosił i przeczytał radny KO mecenas Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem, obowiązujące przepisy prawa są niewystarczające. - Warszawa to miasto dla wszystkich, to otwarta nowoczesna stolica państwa demokratycznego - mówił radny. Dodał, że nie ma zgody radnych KO na poruszanie się po ulicach stolicy furgonetek propagujących treści homofobiczne i antyaborcyjne.

Na temat projektu nie wypowiedział się przedstawiciel prezydenta Warszawy. Projekt skrytykowali natomiast radni PiS. Radny Wiktor Klimiuk stwierdził, że nie ma on sensu i jest niezgodny z prawem. Jego zdaniem wskazuje na to m.in. opinia prawna z ratusza.

Radny złożył też wniosek o przesłanie projektu do odpowiedniej komisji. Zaproponował też, żeby rada zajęła się projektem, kiedy będzie zgodny z prawem. Tego samego zdania był Błażej Poboży.

- To ograniczenie wolności głoszenia poglądów, prezentowania informacji w sferze publicznej. Istnieją inne kanały dochodzenia naruszonych swoich dóbr, jeżeli tak to odbieramy, niż podejmowanie tej uchwały - powiedział Poboży.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także