Trwa ładowanie...

Warszawa zacznie rekrutować dzieci do żłobków. Jest data startu

Jeszcze do niedawna zastanawialiśmy się kiedy dzieci ponownie pójdą do żłobków i przedszkoli. Teraz przyszedł czas datę rozpoczęcia rekrutacji do żłobków na rok 2020/2021.

Warszawa zacznie rekrutować dzieci do żłobków. Jest data startuŹródło: Unsplash.com
d168egf
d168egf

Warszawa. Rafał Trzaskowski: Więcej miejsc w stołecznych żłobkach

Warszawski ratusz podał datę rekrutacji do żłobków na rok szkolny 2020/2021. Proces naboru dotyczy placówek miejskich oraz dofinansowanych przez Warszawę w ramach programu zwiększania liczby miejsc w żłobkach. Cały proces będzie odbywać się elektronicznie a wyniki zostaną ogłoszone 10 czerwca.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski twierdzi, że dzięki prowadzonemu przez miasto programowi darmowych żłobków, liczba miejsc dla maluchów będzie coraz większa. - Program bezpłatnych żłobków wprowadzono w Warszawie we wrześniu 2019 r. Od tego czasu sukcesywnie wzrasta liczba miejsc w placówkach opieki nad dziećmi. Było to możliwe m.in. dzięki wykupieniu wolnych miejsc w żłobkach niepublicznych oraz pozyskaniu do programu przedsiębiorców, którzy prowadzą placówki opieki nad maluchami do 3 roku życia. Miasto buduje także nowe żłobki – powiedział Trzaskowski.

Warszawa. Ratusz podał datę rozpoczęcia rekrutacji do żłobków

Zapisy do żłobków będą możliwe między 2 a 7 czerwca przez internetowy portal rekrutacyjny. Rodzice muszą pamiętać, że by ich dziecko zostało zakwalifikowane musi spełniać określone warunki. Zasady rekrutacji przewidują, że dziecko musi mieszkać z rodzicami na terenie Warszawy i mieć wszystkie obowiązkowe szczepienia. Wyjątkiem od tej reguły są dzieci, które ze względów zdrowotnych nie mogły być zaszczepione. W formularzu rekrutacyjnym znajdzie się miejsce na deklarację spełniania tych warunków. Rodzice będą mogli wybrać dla dziecka maksymalnie 3 placówki.

Zobacz także:Wybory 2020. Cezary Tomczyk pytany o komisarza w stolicy: Warszawa jest zabezpieczona

Wyniki Rekrutacji zostaną ogłoszone 10 czerwca. Następnym krokiem będzie składanie w portalu rekrutacyjnym potwierdzenia woli zapisu dziecka do konkretnego żłobka. Czas na to został wyznaczony na okres między 12 a 18 czerwca do godziny 15.00. Niezłożenie wymaganego pisma w tym czasie pozbawia prawa do zapisu do innej placówki.

Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 19 czerwca.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d168egf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d168egf
Więcej tematów