Trwa ładowanie...

Warszawa. Tunel nie zdał egzaminu. Straż krytykuje wentylację

Południowa obwodnica stolicy nie może jeszcze zostać oddana do użytku. Na przeszkodzie stoi niesprawność systemu obiegu powietrza. Według strażaków nie ma szans na to, by w razie pożarowego zagrożenia prawidłowo zadziałała funkcja odprowadzania dymu.

Warszawa. To testowy pożar w tunelu POW. Strażacy sprawdzili, że nie działa automatyczne oddymianie. Trzeba poprawić systemy wentylacji (PSP Warszawa, Facebook.com)Warszawa. To testowy pożar w tunelu POW. Strażacy sprawdzili, że nie działa automatyczne oddymianie. Trzeba poprawić systemy wentylacji (PSP Warszawa, Facebook.com)
d1s6bqb
d1s6bqb

O tym, że tunel oblał testy, przeprowadzone przez straż pożarną w tunelu przy ulicy Puławskiej na Ursynowie, poinformowała "Gazeta Stołeczna". Funkcjonariusze natomiast opublikowali na facebookowym fanpage’u zdjęcia z tych testów.

Strażacy odmówili odbioru inwestycji. Nie można więc nadal skierować ruchu na nowy, liczący prawie 2,5 kilometra podziemny odcinek trasy ekspresowej S2.

Warszawa. Tunel nie zdał egzaminu. Straż krytykuje wentylację

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie musiała znów przełożyć termin oddania drogi do użytku. Kłopoty piętrzą się nad drogową inwestycją od 2020 roku - droga miała być oddana do użytku latem.

Teraz data uruchomienia trasy będzie zależała od czasu, jaki jest potrzebny na poprawienie systemu automatycznej wentylacji. Potem przeprowadzone będą testy. Być może podczas następnej próby oddymianie przebiegnie bezawaryjnie.

d1s6bqb

To nie są jedyne kłopoty, jakie sprawia Południowa Obwodnica Warszawy. We wrześniu

badania GDDKiA wykazały, że 400-metrowy odcinek betonowej nawierzchni tej oczekiwanej przez kierowców drogi nie jest mrozoodporny. Wykonawca musiał go naprawić na własny koszt.

Tym samym droga jeszcze przed oddaniem do użytku kierowcom musi przechodzić kolejne remonty i poprawki. Według ostatnich obietnic auta miały pojechać tędy jesienią. Teraz już wiadomo, że może to wypaść bliżej zimy.

Tunel, usytuowany na odcinku Południowej Obwodnicy Warszawy w rejonie Puławska - Warszawa Wilanów przebiega pod Ursynowem. W Wilanowie trasa łączy się z istniejącym fragmentem trasy S2, do węzła Lubelska z drogą ekspresową S17.

Ogromny wyciek ropy naftowej u wybrzeży Kalifornii. Tysiące litrów w Oceanie Spokojnym

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1s6bqb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s6bqb
Więcej tematów