Trwa ładowanie...

Warszawa. Trwa kontrola na moście Poniatowskiego. Przyjrzą się fotoradarom

Wojewódzki konserwator zabytków rozpoczął we wtorek kontrolę na moście Poniatowskiego. Jej celem będzie ocena stanu zachowania całej budowli. Kontrolerzy przyjrzą się też fotoradarom.

Warszawa. Fotoradary na moście PoniatowskiegoWarszawa. Fotoradary na moście PoniatowskiegoŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d4m9zpl
d4m9zpl

W trakcie oględzin zostanie dokładnie sprawdzony zarówno stan poszczególnych elementów mostu, jak i zakres przyszłych prac remontowych - poinformowało biuro wojewódzkiego konserwatora zabytków. Kontrolerzy przeanalizują także "zakres wydanych pozwoleń na prace remontowe na moście, jak i dalsze potrzeby w tej dziedzinie". Kontrola zakończy się w piątek, 11 czerwca.

Kontrolerzy przyjrzą się również sześciu fotoradarom ustawionym na moście. O zmianę ich lokalizacji zawnioskował mazowiecki konserwator zabytków prof. Jakub Lewicki. - Zamontowane radary i ich wpływ na stan mostu będzie jednym z kontrolowanych elementów - poinformowało biuro konserwatora.

Radary na moście Poniatowskiego usytuowane są po obu brzegach Wisły. Kierowcy jadący w kierunku Pragi będą musieli na nie uważać przy wieżycy, następnie nad ul. Solec, a także nad Wisłą. Na pasie dla jadących z Pragi w kierunku centrum pierwszy fotoradar będzie kontrolował prędkość przed Wybrzeżem Szczecińskim, następny niemal na wysokości lewego brzegu Wisły, a ostatni nad ul. Kruczkowskiego.

Na razie fotoradary nie działają. Urządzenia nie zostały jeszcze przekazane przez miasto Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego, który jest uprawniony do prowadzenia kontroli z wykorzystaniem tego typu urządzeń.

d4m9zpl

Spór o lokalizację i wygląd wolno stojących szaf radarowych na zabytkowym moście Poniatowskiego toczy się już od ponad trzech tygodni. Mazowiecki konserwator zabytków prof. Jakub Lewicki zawnioskował o zmianę ich lokalizacji, tłumacząc, że nie znał ich dokładnego położenia. ZDM odpowiedział, że "Wojewódzki Mazowiecki Konserwator Zabytków prawie rok temu wydał zgodę na montaż fotoradarów na moście i na wiadukcie w zakresie i sposobie wykonania określonym w programie robót, który był załącznikiem do tej zgody, i w którym jest zarówno ich wygląd, jak i mapa z lokalizacją".

Joanna Scheuring-Wielgus: Ryszard Terlecki powinien przeprosić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4m9zpl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m9zpl
Więcej tematów