Warszawa. Śpiewanie w Pałacu Przebędowskich. Wspólnie o niepodległości
Muzeum Niepodległości w sobotę zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Goście placówki jeszcze do wieczora mogą przybyć na darmowe zwiedzanie, przyjrzeć się ofercie wydawniczej oferowanej na kiermaszu, a także dołączyć do chóru, który wykona pieśni niepodległościowe.
Do godziny 20 w Pałacu Przebędowskich- Radziwiłłów trwać będzie dzień otwarty. Można zwiedzić za darmo wystawę archeologiczną, ekspozycję "Z Orłem Białym przez wieki. Symbol władców, państwa i narodu", wystawę "Polonia Restituta. O Niepodległość i granice 1914-1921" oraz "Kresy i Bezkresy w zbiorach Muzeum Niepodległości". O godzinie 18 wszyscy goście mogą uczestniczyć we wspólnym śpiewie pieśni niepodległościowych.
Warszawa. Śpiewanie w Pałacu Przebędowskich. Wspólnie o niepodległości
Muzeum można odwiedzić także w inne dni. W niedzielę czynne jest od godziny 10. Placówka działa od 1990 roku. Utworzona została jako miejsce upamiętniające historię polskich ruchów niepodległościowych i społecznych. Na swój użytek otrzymało przestrzeń pałacu Przebędowskich-Radzowiłłów, w którym po wojnie urządzone było muzeum Włodzimierza Lenina, działające od 1955 do 1989.
Późnobarokowy zabytek, wybudowany na początku XVIII wieku, miał burzliwe dzieje. Przechodził z rąk do rąk, był własnością wielu znamienitych rodów warszawskich, ale też mieścił gabinet figur woskowych, zajazd, kawiarnię, ale i drukarnię "Gazety Teatralnej".
W Powstaniu Warszawskim został zniszczony, odbudowano go w 1949 roku. W zasadzie Pałac Przebędowskich-Radziwiłłów ocalał cudem. Niewiele brakowało, by w jego miejscu przebiegała trasa W-Z.