Trwa ładowanie...

Warszawa. Rozstrzygnięto konkurs "Ze Strażą Miejską Bezpiecznie"

Siódma edycja konkursu "Ze Strażą Miejską bezpiecznie" została doprowadzona do końca mimo epidemii koronawirusa. Zasady konkursu i jego regulamin zostały zmodyfikowane.

Warszawa. Rozstrzygnięto konkurs "Ze Strażą Miejską Bezpiecznie"Źródło: Straż Miejska
dx1nkn7
dx1nkn7

Rywalizacja właśnie się zakończyła i ogłoszono zwycięzców. Wygrała Szkoła Podstawowa nr 206 z Targówka, która zostawiła w tyle 71 pozostałych placówek.

Od siedmiu lat Straż Miejska m.st. Warszawy, wspólnie z Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, organizuje konkurs "Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”. Biorą w nim udział uczniowie klas piątych warszawskich szkół podstawowych.

Warszawa. Konkurs w zmienionych warunkach

Tegoroczny konkurs odbył się w nieco zmienionych warunkach i nowej rzeczywistości. Jak zawsze, przeprowadzono trzy etapy. Pierwszy odbył się jeszcze w szkołach. Nauczyciele wytypowali spośród uczniów dwuosobową drużynę reprezentującą szkołę. Do konkursu zgłosiły się 72 szkoły podstawowe i 144 uczniów.

Drugi etap to test wiedzy, który również odbył się stacjonarnie. Test przeprowadzono 5 marca w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Sołtyka 8/10. Uczniowie musieli odpowiedzieć na trzydzieści pytań, które dotyczyły szeroko rozumianej działalności Straży Miejskiej. Pytania dotyczyły też zasad udzielania pierwszej pomocy oraz przepisów ruchu drogowego.

dx1nkn7

Z każdej dzielnicy do kolejnego etapu przeszła jedna drużyna z najwyższą ilością punktów. Kilka dni później zamknięto szkoły z powodu epidemii. Jak podkreśla straż miejska, trudności nie przerwały rywalizacji.

Do trzeciego etapu przeszły 22 szkoły. Zawsze w trzecim etapie odbywała się rywalizacja na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego oraz pokaz sposobów udzielania pierwszej pomocy.

W tym roku z tych elementów konkursu zrezygnowano. Dzieci przygotowały natomiast i wysłały prace plastyczne, które zostały ocenione przez jury. Wszystko odbywało się online. Prace plastyczne były przygotowane na temat: "Bezpiecznie na drodze ze Strażą Miejską”.

Warszawa. Wyłoniono laureatów

Zdjęcie gotowego dzieła, wykonanego dowolną metodą, w dowolnym programie graficznym, wysyłano do 20 maja. Laureaci zostali wyłonieni na podstawie liczby zdobytych punktów z testu oraz oceny pracy plastycznej.

dx1nkn7

Oto zwycięzcy:

I miejsce: SP 206 Dzielnica Targówek

II miejsce: SP 289 Bielany, SP 34 Śródmieście, SP 11 Ursus, SP 343 Ursynów, SP 227 Włochy

III miejsce: SP 312 Praga Południe

Laureaci konkursu otrzymają nagrody przekazane przez burmistrzów poszczególnych dzielnic.

Straż Miejska bardzo dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Jak podkreśla w komunikacie, dzieciom należą się podziękowania za ich niezwykłe zaangażowanie i rywalizację w duchu zasad fair play, a pedagogom za przeprowadzenie podopiecznych przez konkursową procedurę mimo zmienionych warunków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dx1nkn7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx1nkn7
Więcej tematów