Trwa ładowanie...

Warszawa. Przejęcie MPT przez iTaxi. Związkowcy chcą wyjaśnień

Miejskie Zakłady Autobusowe podpisały umowę przedwstępną z firmą iTaxi dotyczącą sprzedaży należącej do MZA marki MPT. Kierowcy MZA i MPT zrzeszeni w Związku Zawodowym Kierowców RP przy MZA domagają się wyjaśnień w sprawie przejęcia marki MPT przez iTaxi.

Warszawa. Związkowcy domagają się wyjaśnień w sprawie przejęcia [zdj. ilustracyjne] Warszawa. Związkowcy domagają się wyjaśnień w sprawie przejęcia [zdj. ilustracyjne] Źródło: PAP, fot: Artur Reszko
d2daw24
d2daw24

Firma iTaxi poinformowała o podpisaniu umowy przedwstępnej z MZA, w których strukturach znajduje się Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe. Przejecie miejskiej korporacji taksówkarskiej odbyło się na mocy uchwały Rady Miasta z dnia 23 kwietnia. Właśnie na tę uchwałę powołują się miejscy taksówkarze, zarzucając MZA nie spełnienie założeń w niej zawartych.

- Zaniepokojeni pracownicy i kierowcy związani od wielu lat z firmą obawiają się o swoje miejsca pracy i swoją przyszłość, jak również marki obecnej na rynku od 70 lat. Brak jasnych komunikatów od Zarządu MZA Sp. z o.o. wprowadza bardzo duży niepokój oraz spekulacje, które są źle odbierane przez konkurencję - piszą związkowcy w piśmie skierowanym zarówno do MZA, jak i m.in prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i wiceprezydenta Roberta Soszyńskiego.

Sensacyjne zmiany w rządzie? Michał Woś o doniesieniach mediów

- Nie podjęto żadnych prób w związku z naprawą i polepszeniem sytuacji związanej z taborem samochodowym marki MPT, na dzień dzisiejszy firma iTaxi, należy nadmienić, że jest to firma z obcym kapitałem, stała się jedynym i kluczowym kontrahentem w związku z dzierżawą oddziału przewozów MPT - piszą kierowcy. Podkreślają też, że podpisana umowa oraz brak jakichkolwiek prób rozwoju MPT "były z góry założonym planem likwidacji spółki MPT, która od lat była liderem w płatnym transporcie przewozu osób oraz działaniem na szkodę miasta i jego mieszkańców".

d2daw24

Stołeczny ratusz przedstawia inne stanowisko na temat podpisanej umowy. - Dzięki podpisanej umowie jest gwarancja zatrudnienia dla wszystkich taksówkarzy i możliwość rozwoju tego przedsiębiorstwa. Dokapitalizowania go i dalszej działalności pod szyldem MPT - mówi rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk. - Taksówkarze zachowują logo i samochody, będą mieli też więcej zleceń - dodaje.

Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe istnieje w Warszawie od 70 lat. - Sam znak jak i marka MPT jest symbolem Warszawy - piszą taksówkarze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2daw24
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2daw24
Więcej tematów