Trwa ładowanie...

Warszawa. Postępują prace na Przyczółku Grochowskim

Trwają prace na wiadukcie wzdłuż ul. Ostrobramskiej nad al. Stanów Zjednoczonych. Rozpoczęło się m.in. układanie krawężników i kap chodnikowych. Potem nastąpi montaż balustrad i barier drogowych oraz asfaltowanie.

Warszawa. Trwają prace na Przyczółku GrochowskimWarszawa. Trwają prace na Przyczółku GrochowskimŹródło: Zarząd Dróg Miejskich, fot: Zarząd Dróg Miejskich
d2l4t2s
d2l4t2s

Węzeł na Przyczółku Grochowskim jest obiektem Trasy Łazienkowskiej wybudowanym w latach 70. ubiegłego wieku. Z powodu upływu czasu i eksploatacji wiadukt uległ degradacji. Generalny remont stał się koniecznością – informuje Zarząd Dróg Miejskich w komunikacie.

Warszawa. Największą operacją - wylewanie betonu

Odnowa oznaczała całkowite rozebranie obiektu. Najważniejsze elementy zastąpiono nowymi. Kluczowym etapem modernizacji była wymiana płyty pomostu wiaduktu. Prace te przeprowadzono w drugiej połowie sierpnia. Największą „operacją” było wylewanie i układanie betonu. Ze względu na gabaryty płyty – 81 metrów długości, 19 metrów szerokości i 1 metr grubości koryta – trwało to nieco ponad dobę. W sumie wylano 1400 metrów sześciennych betonu – podaje ZDM.

Od tego czasu prowadzone są kolejne prace. Po ułożeniu izolacji na płycie pomostu rozpoczęło się wykonywanie wyposażenia obiektu. Układane są krawężniki oraz zbrojenie pod kapy chodnikowe. Następnie zostaną one wyłożone betonem. Potem ruszy montaż balustrad i barier. Następnie na części drogowej odbędzie się układanie mas bitumicznych.

Asfaltowanie będzie jednym z ostatnich etapów robót na modernizowanym wiadukcie. Obiekt będzie miał także nowe urządzenia dylatacyjne oraz system odprowadzania wód opadowych. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Drogowcy podkreślają, że sprzyja im też pogoda. Prace powinny zakończyć się na przełomie listopada i grudnia.

d2l4t2s

Warszawa. Poprawa dostępu do przystanków

Przyczółek Grochowski to ważny węzeł przesiadkowy. Tu zbiegają się trzy bardzo ruchliwe ulice – Ostrobramska, Kinowa i al. Stanów Zjednoczonych. Znajdują się tu cztery przystanki autobusowe obsługujące 11 linii. Są one dość oddalone od siebie. Dostęp do nich z wielu stron utrudniony jest przez schody. Celem inwestycji – obok poprawy stanu technicznego wiaduktu – jest również poprawa dojścia – czytamy w komunikacie ZDM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2l4t2s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l4t2s
Więcej tematów