RegionalneWarszawaWarszawa. Otwarcie Marynarskiej na Służewcu. Kierowcy w końcu się doczekali

Warszawa. Otwarcie Marynarskiej na Służewcu. Kierowcy w końcu się doczekali

Trwają ostatnie prace przed otwarciem wszystkich pasów ruchu ul. Marynarskiej. W czwartek, 18 kwietnia, po godz. 22.00 kierowcy pojadą obiema poszerzonymi nitkami tej drogi.

Warszawa. Otwarcie Marynarskiej na Służewcu. Kierowcy w końcu się doczekali
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | ZMID
Mateusz Patyk

Kończy się przebudowa ul. Marynarskiej na odcinku od ul. Rzymowskiego do węzła Marynarska (S79)
. Do 31 maja robotnicy dokończą budowę chodników, dróg rowerowych i posadzą zieleń. Wśród niej znajdzie się 91 drzew w tym m.in. graby kolumnowe i klony oraz ok. 16 000 krzewów tawuły, róży holenderskiej i pięciornika. Przed końcem maja gotowy będzie także wiadukt w ul. Postępu oraz kładka dla pieszych w rejonie ul. Wynalazek. Ich otwarcie nastąpi po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie z nadzoru budowlanego.

Po uruchomieniu południowej jezdni ul. Marynarskiej nie zmieni się obecna lokalizacja przejść dla pieszych. Otwarty zostanie wyjazd z ul. Wynalazek na ul. Marynarską oraz skręt w ul. Wynalazek z ul. Marynarskiej od strony trasy ekspresowej. Uruchomione zostaną też dwa przystanki autobusowe wybudowane przy jezdni południowej. Swoją trasę zmienią autobusy linii 402, której pojadą ulicami: Marynarska – Wynalazek – Cybernetyki i zawrócą na rondzie A. Żabczyńskiego.

Po udostępnieniu do ruchu drugiej nitki drogi będzie możliwe dokończenie prac na jezdni północnej. Po Wielkanocy nastąpią czasowe wyłączenia jednego z trzech pasów tej jezdni, a w maju ułożona zostanie na niej ostatnia warstwa nawierzchni.

Jak podaje serwis internetowy warszawa.naszemiasto.pl, odpowiedzialna za budowę trasy firma Intercor musi liczyć się z ogromnymi stratami finansowymi. Początkowo oddanie do użytku wyremontowanej Marynarskiej miało nastąpić z końecem ubiegłego roku. Jednak nie wywiązano się z tego terminu. Według ustaleń portalu, miasto za każdy miesiąc zwłoki będzie żądało nawet 600 tys. zł odszkodowania. A to oznacza, że kara wykonawcy może wynosić nawet 3 mln zł!

Inwestycja jest dofinansowywana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 46,12 mln zł.

Obraz
© Materiały prasowe | ZMID

Źródło: Urząd m.st. Warszawy / warszawa.naszemiasto.pl

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Michał Kamiński staje w obronie Agaty Kornhauser-Dudy

warszawamarynarskamordor na domaniewskiej

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)