Trwa ładowanie...

Warszawa. Opieka medyczna dla kombatantów i powstańców

Stołeczny ratusz poinformował o działaniach podjętych w kierunku zapewniania opieki kombatantom i powstańcom. Szczegóły w artykule.

Warszawa. Opieka medyczna dla kombatantów i powstańcówŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d2m7xii
d2m7xii

Urząd Miasta poinformował o finansowaniu działalności przychodni przy ulicy Litewskiej 11/13. Celem jest zapewnienie opieki medycznej kombatantom oraz powstańcom warszawskim. W 2020 roku na realizację tego założenia ratusz przeznaczy 850 tysięcy złotych.

"W celu utrzymania przychodni dla kombatantów i powstańców warszawskich, znajdującej się przy ul. Litewskiej, dokapitalizowano w kwocie 850 tysięcy złotych Szpital Praski pw. Przemienienia Pańskiego Sp. z o.o. Spółka przejęła całość zadań związanych z opieką medyczną nad kombatantami i powstańcami warszawskimi, którą dotychczas realizowano w formule programu zdrowotnego" – czytamy w wydanym przez ratusz komunikacie.

Podobne środki finansowe Warszawa przeznaczy na ten cel również w 2021 roku.

"Zobacz także: Marcin Horała krytykuje Rafała Trzaskowskiego. "Nie wie, co mówi""

Przychodnia przy ulicy Litewskiej 11/13 działa w strukturze Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Mokotów, który jest podwykonawcą zadania.
Szpital zajmuje się kombatantami i powstańcami niezależnie od zmian form finansowania.

d2m7xii

Warszawa. Konsultacje medyczne i badania

Warszawscy powstańcy oraz kombatanci mogą skorzystać tam z konsultacji medycznych, takich jak – internistycznych, chirurgicznych, kardiologicznych, neurologicznych, otolaryngologicznych, reumatologicznych, urologicznych, ortopedycznych, diagnostyki EKG oraz badań laboratoryjnych i diagnostycznych.

Dodatkowo w Szpitalu Praskim jest możliwość wykonania badania tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2m7xii
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m7xii
Więcej tematów