Trwa ładowanie...

Warszawa. Nowoczesne centrum kultury na Ursynowie

Prace nad budową Ursynowskiego Centrum Kultury dobiegły końca i właśnie rozpoczyna się proces odbioru budynku. To jedna z najnowocześniejszych placówek kultury w Warszawie.

Warszawa. Ursynowskie Centrum KulturyWarszawa. Ursynowskie Centrum Kultury
d3ehtx6
d3ehtx6

To jedna z największych inwestycji warszawskiego ratusza na Ursynowie od kilkunastu lat. Właśnie zakończyły się prce budowlane nad Ursynowskim Centrum Kultury. Na spacer po pomieszczeniach nowego miejskiego gmachu zabrał internautów burmistrz Ursynowa Robert Kempa w filmie promocyjnym zamieszczonym w serwisie YouTube.

Warszawa. Spełnienie marzeń twórców kultury

Wewnątrz znajduje się przestrzeń przeznaczona na hol, garderoby artystów i szatnię dla gości. Znajdą się tu również powierzchnie wystawiennicze i sala widowiskowa, mogąca pomieścić do 350 osób.

Sala widowiskowo-teatralna nie była początkowo planowana, a decyzja o dołączeniu jej do projektu zapadła w 2018 roku. Była przyczyną opóźnienia w budowie UCK, ale ostateczny rezultat zdaje się rekompensować ten dodatkowy czas. To świetnie wyposażona i dobrze zaprojektowana przestrzeń, która dawać będzie widzom moc akustycznych i wizualnych wrażeń. Wyposażenie techniczne obiektu robi naprawdę duże wrażenie.

Wyniki wyborów 2020. Leszek Miller mówi o błędzie Trzaskowskiego. "Mógł z tego zrobić majstersztyk"

Sala widowiskowa nie będzie jedynym pomieszczeniem dostosowanym do przedstawień teatralnych czy koncertów. Druga sala wyposażona w nagłośnienie i przystosowana do organizacji wydarzeń kulturalnych znajdzie się na pierwszym piętrze budynku. W gmachu powstaną również sale taneczna, gimnastyczna i dydaktyczne oraz przestrzenie biurowe.

d3ehtx6

Warszawa. Oficjalne otwarcie w 2021 roku

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie w realizacji planów władz dzielnicy, to jesienią zostanie wyłoniony dyrektor placówki. Otwarcie Ursynowskiego Centrum Kultury mogłoby się w takiej sytuacji odbyć już w styczniu 2021 roku.

Należy zaznaczyć, że będzie to jedna z najnowocześniejszych, a na pewno największa tego typu placówka na mapie Warszawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ehtx6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ehtx6
Więcej tematów