Trwa ładowanie...

Warszawa. Nie będzie lodowisk ani ślizgawek. Zagrożenie koronawirusem

Z powodu pandemii koronawirusa, m.st. Warszawa nie będzie uruchamiało w tym roku lodowisk. Nie będą działały miejskie ślizgawki np. na Starym Mieście czy przy Pałacu Kultury i Nauki. Decyzja dotyczy jednak tylko lodowisk organizowanych przez władze miasta.

Warszawa. Lodowisko na Rynku Starego Miasta w 2019 r.Warszawa. Lodowisko na Rynku Starego Miasta w 2019 r.Źródło: PAP, fot: Andrzej Rybczyński
d3mvlkm
d3mvlkm

Informację potwierdziła w rozmowie z WawaLove rzeczniczka stołecznego ratusza, Karolina Gałecka.

- Z uwagi przede wszystkim na wprowadzone obostrzenia, wynikające z rozporządzenia Rady Ministrów, ale też niepewną sytuację związaną z rozwijającą się epidemią, w tym również w woj. mazowieckim, m. st. Warszawa nie będzie uruchamiało w tym roku lodowisk ani ślizgawek, np. przy Pałacu Kultury i Nauki czy na Starówce – przekazała Gałecka.

Jak podkreśliła, "rozporządzenie Rady Ministrów nie jest precyzyjne w tym zakresie, ale z drugiej strony mamy też sytuację epidemiczną, która jest niepewna".

Jeśli lodowiska i ślizgawki zostałyby otwarte, miasto nie miałoby wpływu na to, aby ludzie się tam nie gromadzili. - W związku z tym podjęliśmy decyzję, że lodowiska i ślizgawki nie będą uruchamiane - podkreśliła rzeczniczka.

d3mvlkm

Uruchomiony jest Tor Łyżwiarski Stegny, ale tylko dla osób, które zawodowo trenują. W przypadku zakażenia koronawirusem takie osoby można łatwo zlokalizować.

Natomiast gdyby lodowiska zostały otwarte dla wszystkich, ludzie mogliby się skupiać, np. przy barierkach. - Nie jesteśmy w stanie rozproszyć takiej grupy osób. W sytuacji, gdyby doszło do zakażenia nie jesteśmy w stanie tych osób zlokalizować ani powiadomić, bo nie mamy ich danych - wyjaśniła Gałecka.

Decyzja ratusza dotyczy jednak tylko lodowisk i ślizgawek organizowanych przez władze stolicy. W Warszawie bez przeszkód już działają np. lodowisko na OSiR Targówek (podległe władzom dzielnicy, nie miasta) czy prywatne Lodowisko Figlowisko na Ursynowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3mvlkm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mvlkm
Więcej tematów