Trwa ładowanie...

Warszawa. Kilkadziesiąt przypadków po trzecim tygodniu nauki

Minął trzeci tydzień nauki stacjonarnej w szkołach i przedszkolach. Na kwarantannie przebywa kilkuset uczniów oraz kilkudziesięciu nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Odnotowano kolejnych kilkadziesiąt przypadków zakażenia koronawirusem.

Warszawa. Odnotowano kolejne przypadki zakażenia koronawirusemWarszawa. Odnotowano kolejne przypadki zakażenia koronawirusemŹródło: East News, fot: Polska Press
d1480f6
d1480f6

- Dynamika niestety wzrasta. Po pierwszym tygodniu mieliśmy 13 pozytywnych wyników na obecność COVID–19, po drugim 35, a teraz mamy 61. Kwarantanną od 1 września objęto łącznie już ponad tysiąc osiemdziesięciu uczniów i nauczycieli a sygnały o zagrożeniu otrzymaliśmy z ponad stu z 700 naszych placówek - powiedziała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Warszawa. 61 przypadków od początku roku szkolnego

Jak poinformował stołeczny ratusz, od 1 września w Warszawie odnotowano 61 pozytywnych wyników na obecność koronawirusa. Zachorowało 21 nauczycieli ze szkół, przedszkoli, młodzieżowego ośrodka socjoterapii oraz poradni psychologiczno-pedagogicznej ze Śródmieścia, Pragi-Południe i Pragi-Północ, Bielan, Ursusa, Wawra, Bemowa, Żoliborza i Rembertowa.

Kolejne 35 przypadków dotyczy uczniów ze szkół ponadpodstawowych (zespołów szkół i liceów), bursy, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego oraz szkół podstawowych ze Śródmieścia, Mokotowa, Pragi-Południe, Pragi-Północ, Wawra, Bemowa, Targówka, Woli, Bielan i Rembertowa oraz u 2 dzieci z przedszkola na Bemowie.

d1480f6

Zakażonych jest też 5 pracowników administracji i obsługi z przedszkoli na Bemowie i na Żoliborzu.

356 osób przebywa aktualnie na kwarantannie. W tej grupie jest 295 uczniów wraz z rodzicami, 54 nauczycieli oraz 7 pracowników administracji i obsługi.

Warszawa. Nauka zdalna

Jak podkreśla ratusz, obecnie zajęcia stacjonarne są zawieszone do 25 września tylko w jedynym przedszkolu na Bemowie.

W dziewięciu placówkach w Śródmieściu, Wawrze, Rembertowie, na Woli, Mokotowie i Pradze-Północ czyli w trzech szkołach podstawowych specjalnych, czterech zespołach szkół, szkole podstawowej i przedszkolu część klas i grup jest na kwarantannie i uczy się zdalnie. W jednej szkole specjalnej nauka zdalna jest do końca grudnia, a w pozostałych do 23-27 września.

d1480f6

Trzy placówki - liceum i szkoła podstawowa w Śródmieściu oraz zespół szkół na Bielanach - czekają na decyzje co do dalszej formy prowadzenia zajęć.

Warszawa. 105 zgłoszeń od 1 września

Do miasta od 1 września wpłynęło już 105 zgłoszeń, dotyczących zagrożenia spowodowanego koronawirusem, od 21 przedszkoli, 2 zespołów szkolno-przedszkolnych, 33 szkół podstawowych, 16 zespołów szkół, 20 liceów, Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, 2 burs, 4 szkół podstawowych specjalnych oraz innych ośrodków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1480f6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1480f6
Więcej tematów