Trwa ładowanie...

Warszawa. Kibelek u Janka. Żart z AirPnP, aplikacją pozwalającą na współdzielenie się… łazienką

Gdy jesteś daleko od domu i nagle jesteś w potrzebie, pomoże aplikacja, która wskaże najbliższe prywatne wc, którego właściciel jest skłonny, za drobną opłatą, użyczyć przybytku innym. Taką ideę przedstawiło Miasto Jest Nasze, ujawniając, że testuje technologiczną innowację.

Warszawa. Kibelek u Janka. Żart z AirPnP, aplikacją pozwalającą na współdzielenie się… łazienkąWarszawa. Kibelek u Janka. Żart z AirPnP, aplikacją pozwalającą na współdzielenie się… łazienkąŹródło: Materiały prasowe
d4gxqcp
d4gxqcp

Informacji towarzyszyła oficjalna strona AirPnP, zwiastująca jej oficjalną premierę już we wtorek 15 września i przewrotne. Screeny przedstawiały mapki, na których zobaczyć można było różne lokalizacje, opisane przez członków społeczności "Kibelek u Janka" miał dobre oceny - 4 gwiazdki, a opinie były pozytywne: "miło i w dogodnym miejscu"

W internecie poruszenie. Większość komentatorów jednak nie wierzyła i zdiagnozowało, że to trolling. We wtorek oczywiście jasne było, że premiery aplikacji nie będzie, bo AirPnP to tylko żart, do czego o poranku przyznali się aktywiści.

Stołeczny ruch miejski postanowił w ten sposób zwrócić uwagę na problem z dostępnością do toalet w miejskiej przestrzeni. To nie tylko warszawski deficyt - podobne problemy mają turyści w wielu miastach, nie tylko w Polce, ale i w całej Europie - wkradanie się do knajp jest trochę obciachowe, a przyjaznych, ogólnie dostępnych, czystych toalet nadal jest za mało w miastach.

Oczywiście jest znacznie lepiej niż dekadę temu - w dużych miastach pojawiają się srebrne lub ozdabiane wspaniałymi graffiti moduły toaletowe, małe budyneczki z pełnym wyposażeniem na każdą okoliczność, jednak w wielu miejscach można najwyżej liczyć na dyskomfortowe toy-toye.

d4gxqcp

Warszawa. Kibelek u Janka. Żartem w poważny problem

"Też mamy pewne obawy, że idea udostępniania swoich toalet za drobną opłatą może nie wypalić. Ale postanowiliśmy jednak włączyć się w projekt jako testujący, bo po pierwsze, nie popełnia błędów ten kto nic nie robi, a po drugie, problem z dostępem do toalet w Warszawie jest rzeczywiście dość duży. Jako pierwsi stworzyliśmy ogólnodostępną mapę toalet publicznych w Warszawie! Ratusz dysponował mapą która nie była dostępna na urządzeniu mobilnym…Wyręczyliśmy urząd, a przy okazji chcemy zwrócić uwagę na problem” - napisali aktywiści z Miasto Jest Nasze.

Warszawa. Kibelek u Janka. Żart z AirPnP aplikacją pozwalającą na współdzielenie się… łazienką Materiały prasowe
Warszawa. Kibelek u Janka. Żart z AirPnP aplikacją pozwalającą na współdzielenie się… łazienkąŹródło: Materiały prasowe

Aktywiści tłumaczą, że oczywiście pomysł jest absurdalny, jednak współcześnie powstaje mnóstwo startupów, których twórcy obiecują rozwiązanie wszystkich podstawowych problemów. Jednak w tym przypadku taki model nie zadziała - o przyziemne sprawy musi zadbać miasto.

Konie na trasie do Morskiego Oka. "Czas zakończyć tę niechlubną tradycję"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4gxqcp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gxqcp
Więcej tematów