Trwa ładowanie...

Warszawa. Już w niedzielę kolejna edycja "Biegnij Warszawo"

W niedzielę, 4 października odbędzie się kolejna kultowa rywalizacja biegowa "Biegnij Warszawo". Ta edycja ma ukazać formę biegową m.in. jako element życia miejskiego.

Warszawa. Rywalizacja "Biegnij Warszawo" w 2019 r.Warszawa. Rywalizacja "Biegnij Warszawo" w 2019 r.Źródło: East News, fot: Piotr Molecki
d1sdj2p
d1sdj2p

Jak podkreśla stołeczny ratusz, "Biegnij Warszawo" to wydarzenie, który od lat znajduje się w kalendarzu wielu biegaczy. Stał się biegową tradycją oraz dowodem, że miejska aktywność fizyczna wcale nie zanikła. Projekt pod anglojęzyczną nazwą RUN WARSAW miał pomóc w aktywizacji społeczeństwa. Obecnie stał się nieodzownym elementem kalendarza wielu tysięcy biegaczy.

XI edycja "Biegnij Warszawo" to projekt, który ukazuje formę biegową jako element życia miejskiego, narzędzie do promocji akcji społecznych oraz sposób na wspólne spędzanie czasu wolnego.

Wydarzenie jest współfinansowane przez m.st. Warszawa.

d1sdj2p

Warszawa. Harmonogram wydarzenia:

09:00 - Otwarcie biura imprezy. Stadion Agrykola

10:00 - Otwarcie szatni

10:00 - Otwarcie imprezy

10:15 - Rozgrzewka do biegu

10.50 - Przejście na start. Al. Hopffera

11:00 - Start Biegnij Warszawo 2020 – Meta: ul. Agrykola

11:30 - Start 2 serii

12:20 - Start 3 seria

13:20 – Wręczanie nagród

13:30 - Zakończenie imprezy Stadion Agrykola

Warszawa. Utrudnienia w ruchu

Na czas organizacji biegu zamknięte będą m.in. ul. Belwederska, Al. Ujazdowskie i Myśliwiecka.

d1sdj2p

Start i meta zlokalizowane będą przy ul. Agrykola. Uczestnicy „Biegnij Warszawo” wystartują o godz. 11.00 i pokonają dwie pętle po 5 kilometrów. Ulice na trasie biegu będą wyłączone z ruchu w godz. 10.30-15.00. Trasa biegu będzie prowadziła ulicami: Agrykola, alejami parku Łazienki Królewskie, Gagarina (jezdnia do skrętu w prawo), Belwederską, Al. Ujazdowskimi (jezdnia w kierunku centrum), Piękną, Myśliwiecką do mety przy ul. Agrykola.

W czasie biegu wyłączona z ruchu będzie ul. Belwederska na odcinku od skrzyżowania z ulicami Gagarina i Spacerową do ul. Klonowej. Nie będzie można skręcić w prawo z ul. Gagarina w ul. Belwederską, a jadący ul. Belwederską od strony Wilanowa będą musieli skręcić w ul. Gagarina lub ul. Spacerową. Z kolei z Al. Ujazdowskich trzeba będzie skręcić w prawo w ul. Klonową.

W Al. Ujazdowskich utrzymany będzie jeden kierunek ruchu – jednym pasem będzie można pojechać w stronę al. Szucha lub ul. Klonowej. Z al. Szucha będzie można skręcić tylko w prawo. Nie będzie można zjechać z Trasy Łazienkowskiej w Al. Ujazdowskie, natomiast jadący ul. Piękną (od strony Mokotowskiej) będą musieli skręcić w Al. Ujazdowskie. 

Przez cały dzień nie będzie można zaparkować na ul. Myśliwieckiej. Zakończenie imprezy planowane jest ok. godz. 15.00.

d1sdj2p

W czasie trwania imprezy swoje trasy zmienią autobusy linii: 107, 108, 116, 159, 162, 166, 180, 195, 222, 503.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1sdj2p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sdj2p
Więcej tematów