Trwa ładowanie...

Warszawa. Jak znaleźć swój lokal wyborczy w nadchodzących wyborach?

W wyborach prezydenckich 2020 mamy możliwość głosowania w lokalu wyborczym lub korespondencyjnie. Podpowiadamy, jak znaleźć swój lokal wyborczy.

Warszawa. Jak znaleźć swój lokal wyborczy w nadchodzących wyborach?Źródło: PAP
d9wb5ee
d9wb5ee

Wybory 2020. Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się w najbliższą niedzielę, 28 czerwca 2020 r. Sprawdź, jak znaleźć lokal wyborczy za pośrednictwem strony internetowej. Podpowiadamy też, jak oznaczone będą lokale w dniu wyborów prezydenckich.

Warszawa. Wyszukiwanie lokalu on-line

Znalezienie lokalu wyborczego, w którym można głosować z reguły nie powinno być trudne. Za lokale wyborcze służą szkoły, urzędy gmin czy domy kultury. Jeśli jednak ktoś miałby problem ze znalezieniem właściwego lokalu wyborczego, może to zrobić za pośrednictwem strony internetowej Państwowej Komisji Wyborczej. W zakładce "Wyszukiwarka obwodów" można sprawdzić, w którym lokalu wyborczym możemy głosować.

Aby znaleźć lokal wyborczy na stronie pkw.gov.pl wybieramy zakładkę "Wybory Prezydenta RP". Można ewentualnie wejść bezpośrednio na stronę wybory.gov.pl. Następnie należy kliknąć w "Wyszukiwarka obwodów" . Tam znajdziemy swój lokal wyborczy.

d9wb5ee

Warszawa. W jakich godzinach będą czynne lokale wyborcze?

Lokale wyborcze będą czynne od 7:00 do 21:00, dokładnie przez 14 godzin.

Warszawa. W jaki sposób będą oznaczone lokale wyborcze?

Lokale wyborcze w czasie trwania wyborów są dobrze oznaczone. Przed lokalem w dniu wyborów będzie znajdować się tablica z informacją o tym, które ulice wchodzą w skład danego okręgu wyborczego i mieszkańcy których ulic mogą głosować w danym lokalu wyborczym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d9wb5ee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9wb5ee
Więcej tematów