Trwa ładowanie...

Warszawa. Fotoradary na moście Poniatowskiego. Miasto czeka na zgodę konserwatora

Nie wybudują kładki dla rowerzystów na moście Poniatowskiego, a zamontowanie fotoradarów, będzie możliwe dopiero po pozytywnej opinii Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Szczegóły w artykule.

Warszawa. Fotoradary na moście Poniatowskiego. Miasto czeka na zgodę konserwatoraŹródło: PAP
dhcpqju
dhcpqju

Na moście Poniatowskiego bardzo często dochodzi do potrąceń rowerzystów, ostatnie takie zdarzenie miało miejsce zaledwie kilka dni temu, kiedy wypadkowi uległa kobieta.

"Warszawa od dawna pracuje nad wypracowaniem optymalnego rozwiązania, które zapewni bezpieczeństwo wszystkim uczestników ruchu na moście. Jednak most Poniatowskiego jest zabytkiem i jedną z najstarszych istniejących przepraw w Warszawie. W związku z tym każda ingerencja wymaga zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Jedynym rozwiązaniem, które nie wymaga kosztownej przebudowy, jest instalacja fotoradarów" – komentuje sprawę Urząd Miasta.

Jednak zanim Zarząd Dróg Miejskich ogłosi przetarg konieczna jest zgoda od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Warszawa. Dlaczego fotoradar na moście Poniatowskiego?

"Zobacz także: Monika Zamachowska poszukuje skradzionego roweru syna"

"Znaczna część użytkowników mostu nie przestrzega obowiązujących przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza limitów prędkości. Powoduje to wiele niebezpiecznych sytuacji dla zdrowia i życia użytkowników przeprawy. Warszawa jest zobligowana do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom ruchu. Nasze doświadczenia pokazują, że fotoradary w znaczący sposób poprawiają bezpieczeństwo" – podaje stołeczny ratusz.

dhcpqju

Miasto zapowiada, że pojawi się cztery rejestratory, m.in. na łuku w rejonie przystanków tramwajowych przy Wisłostradzie.

Warszawa. Różne rozwiązania były brane pod uwagę

"Miasto podjęło doraźne działania mające poprawić bezpieczeństwo na moście, np. poprzez opłacenie dodatkowych patroli policji. Dodatkowo Zarząd Dróg Miejskich zaplanował zakup urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości na moście i wiadukcie Poniatowskiego. Miał to być prawdopodobnie pierwszy taki system w Polsce od 2015 r. Przetarg został jednak unieważniony" – opisuje ratusz.

Miasto zdecydowało się wyposażyć zatem most Poniatowskiego w fotoradary.

Trwały rozmowy na temat poprowadzenia kładki dla rowerzystów, jednak byłaby ona poważną ingerencję w zabytkową strukturę obiektu.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhcpqju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhcpqju
Więcej tematów