Trwa ładowanie...

Warszawa. Festiwal "Warszawa w Budowie" z naciskiem na wspólnotę

W tym roku tematem wiodącym festiwalu "Warszawa w Budowie" jest wspólnota, społeczne relacje i potrzeby mieszkańców stolicy.

Warszawa. Rusza festiwal "Warszawa w Budowie"Warszawa. Rusza festiwal "Warszawa w Budowie"Źródło: Urząd m.st. Warszawa, fot: Urząd m.st. Warszawa
d3wjyyd
d3wjyyd

Jak podkreśla stołeczny ratusz, festiwal zajmował się dotąd architekturą i planowaniem przestrzennym miasta. W tym roku przesuwa akcent z ulic i placów Warszawy na społeczne relacje oraz potrzeby mieszkańców. Do tworzenia programu wspólnych działań organizatorzy zaprosili małe grupy i mikrospołeczności.

Festiwal rozpocznie się 2 października i będzie trwał do 17 stycznia 2021 roku. Składa się z dwóch równorzędnych części: wystawy oraz programu wydarzeń realizowanych w oparciu o działania siedmiu grup roboczych. Stałej ekspozycji w Muzeum nad Wisłą towarzyszyć będzie cykl debat, warsztatów i oprowadzeń.

W związku z pandemią koronawirusa Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które jest organizatorem festiwalu "Warszawa w Budowie", nie planuje wernisażu wystawy w klasycznej formie. Na stronie Muzeum można zapoznać się z aktualnymi zasadami bezpiecznego zwiedzania - informują władze miasta.

- Pandemia gwałtowanie zmieniła świat, pozbawiła złudzenia, że możemy przewidzieć najbliższą przyszłość. Powrót do starego porządku wydaje się niemożliwy. Jednym z kluczowych wyzwań (…) jest potrzeba zdefiniowania na nowo misji instytucji kultury i sztuki – czytamy w zapowiedzi 12. festiwalu Warszawa w Budowie. Jego hasło to "Coś wspólnego".

d3wjyyd

- Aby odnaleźć COŚ, musimy zmierzyć się z wieloma pytaniami. Czy możliwe jest życie wspólnotowe przy jednoczesnym zachowaniu prywatności? W jaki sposób – wobec postępującej w czasie pandemii nieufności – rozumieć gościnność? Jakie remedium na pogłębiające się podziały społeczne proponują artyści? – brzmi zapowiedź.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3wjyyd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wjyyd
Więcej tematów