Trwa ładowanie...

Warszawa. 5 rundek wokół Narodowego. Ruszyły zapisy na Niepodległą Piątkę

To będą oficjalne mistrzostwa Polski w biegu na kilometrowym dystansie. Jednak udział w nich wziąć będą mogli wszyscy, niezależnie od stopnia zaawansowania i biegowych sukcesów na koncie.

Warszawa. Ruszyły zapisy do wyjątkowej imprezy biegowej - Nipodległej Piątki, która odbędzie się 7 listopada. Zawodnicy pobiegną pięć okrążeń wokół Stadionu Narodowego Warszawa. Ruszyły zapisy do wyjątkowej imprezy biegowej - Nipodległej Piątki, która odbędzie się 7 listopada. Zawodnicy pobiegną pięć okrążeń wokół Stadionu Narodowego Źródło: Pexels, fot: RUN 4 FFWPU
dz1c81y
dz1c81y

Wydarzenie rozgrywać się będzie wokół Stadionu Narodowego. Kilometrowa trasa prowadzić będzie po jego obwodzie. To wyzwanie polegać będzie na pięciokrotnym okrążeniu obiektu sportowego PGE.

Bieg organizuje Polski Związek Lekkiej Atletyki. Zawodnicy pogrupowani będą w zespoły. Pierwsze tury przeznaczone są dla wszystkich amatorów biegów na dłuższych i krótszych dystansach. Każdy będzie mógł się sprawdzić.

Ale na dwa ostatnie biegi organizatorzy zapraszają mistrzów, kobiety i mężczyzn, którzy sprawdzili się już na dłuższych trasach i mają naprawdę znaczące osiągnięcia w biegu na pięciokilometrowych dystansach.

dz1c81y

Warszawa. 5 rundek wokół Narodowego. Ruszyły zapisy na Niepodległą Piątkę

Bieg Niepodległa Piątka zaplanowany jest na 7 listopada, w niedzielę przed Świętem Niepodległości. Impreza ma na celu uhonorowanie ważnej dla Polaków daty.

Organizatorzy spodziewają się nawet tysiąca biegaczy. Podejrzewają, że wielu biegaczy uzna za nobilitującą okoliczność, kiedy staje się do zawodów z utytułowanymi mistrzami i uczestniczy się w profesjonalnych zawodach, uznanych przez branżę za mistrzostwa kraju.

Ruszyły już zapisy. Zarejestrować się można na stronie organizatorów niepodlegla5.pl. Pakiet startowy kosztuje 60-90 złotych (warto się pospieszyć, bo to od dystansu od terminów imprezy zależy cena). Wpisowe zapewnia każdemu startującemu koszulkę imprezy i pamiątkowy medal, niezależnie od zajętego miejsca i wyniku.

Sensacja na plaży w Anglii. Odkryli kości dwóch nieznanych gatunków dinozaurów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dz1c81y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz1c81y
Więcej tematów